CHP’li Engin Özkoç milletvekili adayı olmayacak: İnşallah Kılıçdaroğlu ile yürütmede buluşuruz

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis2te basın toplantısı düzenledi. CHP Grup Başkanıvekili olarak son toplantısını bildiren Özkoç, “Grup Başkanıvekili olarak aynı zamanda TBMM Genel Kurulu’nda da son toplantıma katılacağım.” diye konuştu.

Özkoç, bir araya gelinceye kadar basın mensuplarının kendi ürettiklerini belirterek cep telefonuyla toplantıyı takip eden gazetecilerin görüntülerini çekti. Basın müdavimlerinden istemek, helallik istemek isteyen Özkoç, özgür gazeteciliğin gerçekleştiği, tüm gazetecilerin hazinesinin korunduğu bir türkiye‘de buluşmak için toplandık’ dedi.

evine kadar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yaşamada görev yaptığını anımsatan Özkoç, şöyle konuştu: “Bundan çok gurur duydun, mutlu oldum. Birlikte yol yürüdüm. Onurlu bir yürüyüşün, adalet ve insanların kurtuluşu için bir yürüyüşün gururunu taşıdım. İnşallah Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürütmede buluşuruz. Ama ülkem için beni nerede layık görürlerse görev yapmaya hazırım.” kullanım kullandı.

Özkoç, Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün bakanların milletvekili olarak gösterileceğine ilişkin açıklamayla ilgili bir ebeveyn ise şu cevabı verdi: “AK Parti hakimi 20 yıldır millete acı bir fatura çıkardı. Aslında onların koruma kalkanı girmelerini ve bu süreçte artık kaybettiklerini gördüklerini anlıyor. “

Özkoç, AK Parti ile HÜDA PAR arasındaki görüşmelere katılmak ise “AK Parti Yeniden Refah Partisiyle de birlikte olmaya çalıştı. Ama siyasetin içinden gelen, geçmişte siyasi deneyim olan, bir hafızaya sahip olan siyasi partiler bu geminin battığını görüyor. Bu gemi, Türkiye’yi ‘Hizbullah bir terör örgütü değildir’ diyen bir HÜDA PAR ile kucaklaşmalarını yürütür.Çaresiz kaldılar, böyle bir yürüme yolunu tercih ediyorlar.”

Engin Özkoç, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun dünkü açıklamalarına ilişkin bir efendisi ise, “İttifak içinde hiçbir sorun yaşanmadan İYİ Parti ile birlikte hareket ediyoruz. dedi.

Özkoç, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olmasına ilişkin de “Asgari ücret dahi kısıtlama sınırının altında. var.Toplumun çaresizliğinin farkında değiller, bu varlıkların millete ilgi duymadığı ortada. kullanım kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekili Türkiye Politika Haberler

Yorum yapın