CHP’li 11 il belediye başkanından Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması! Aralarında ihraç edilen Tanju Özcan da var

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ardından CHP’li 11 il belediye başkanı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek açıklamalar yapıyorlar. Belediye Başkanları, “Bizler Cumhuriyet Halk Partisi 11 İl Belediye Başkanı olarak; çalıştırmanın içinden geçerek bu zor günlerde bir yandan yurttaşlarımızın yaralarını sarmak adına çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürmek, bir yandan da Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında daha demokratik, daha zengin ve daha çağdaş bir Türkiye inşası yolunda mücadelemizi sürdürüyoruz.” dediler.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çok kısa bir süre sonra ortaya çıkan olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nun her fırsatta vurguladığı demokratik, özgürlükçü ve liyakat temelli bir Türkiye kurma amacını ve gayretini, bu süreçteki kararlı duruşunu, bütünleştirici tavrını heyecanla takip ediyor ve bizlerle çalışmalarımızı bu gayeyi şekillendiriyoruz.

Umut dolu bu yolculukta Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yürümekten gurur duyuyor ve kendisine sonuna kadar güveniyoruz. Bu yolculuğun sonunda zafere ulaşacağımıza da yürekten inanç. Biliyoruz ki milletimiz de hak, adalet ve demokrasi yolculuğumuzda bizim ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu asla yalnız bırakmayacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla.”

Açıklamaya imza atanlar arasında bir isme dikkat çekildi. CHP’den 1 yıl süreyle ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da, elinde imza attı.

Özcan, 16 Mayıs’ta meclisteki oylama sırasında el kaldıran üye Hacer Çınar’a “Bana neden el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor” demişti. Bu sözlerin ardından Çınar, avukatı Fikret Çıracı aracılığıyla Bolu 1’inci Aile Mahkemesine, Özcan’a karşı kendisine yönelik koruma kararı alınması için başvurmuştu. Mahkeme, Çınar’ın ‘tedbir’ talebini kabul ederek korumaya karar vermişti. Olayın ardından CHP Yüksek Disiplin Kurulu da harekete geçmiş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, partiden 1 yıl geçici çıkarma cezası cezası.

Öte yandan, ayrı ayrı imzası bulunan belediye başkanları şu şekilde: “Faruk Demir-Ardahan Belediye Başkanı, Demirhan Elçin-Artvin Belediye Başkanı, Melek Mızrak Subaşı-Bilecik Belediye Başkanı Vekili, Tanju Özcan-Bolu Belediye Başkanı, Ali Orkun Ercengiz-Burdur Belediye Başkanı, Ülgür Gökhan-Çanakkale Belediye Başkanı, Recep Gürkan-Edirne Belediye Başkanı, Mehmet Siyam Kesimoğlu-Kırklareli Belediye Başkanı, Selahattin Ekicioğlu-Kırşehir Belediye Başkanı, Barış Ayhan-Sinop Belediye Başkanı, Vefa Salman-Yalova Belediye Başkanı.”

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Umut Politika Güncel Haberler

Yorum yapın