CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da nakliyecilerin sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, deprem bölgesi Malatya‘da nakliyecilerin bağlanması. Malatyalı nakliyeciler, kente dışarıdan gelen eşyayı taşıyan firmalardan yakındı. Ağbaba, “Vergiyi veren, emeği veren, kayıtlı olan buradaki esnaf ama bu işi yapan, dışarıdan gelen, ne olduğu belli olmayan insanlar.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bugün Malatya’nın Bostancı Mahallesi’nde nakliyecileri ziyaret etti.

“DIŞARIDAN GELEN FİRMALAR 30 BİN TL’YE EV TAŞIYOR”

Ağbaba’ya Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşanan zorlukları anlatan nakliyeciler, kentte benzerlerinin iş yapmadığını, dışardan gelen bulduklarını söyledi. Nakliyeciler, kendilerinin garanti altına aldığı fiyattan eşya taşırken dışarıdan gelen 30 bin liraya ev eşyası taşıdığını belirtiyor.

“DEPREMDEN ETKİLENEN ESNAF İŞ YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Veli Ağbaba ise şunları söyledi:

“Tabii burada, Malatya’da yaşayan ve depremden etki değil, depremden etkilenmeyen ve dışarıdan gelen insanlar iş yapıyor. Çocuklar de depremi yaşadınız, etkilediğiniz, evleriniz ve iş yerleriniz yıkıldı. , dışarıdan gelen insanlar gelen burada iş yapıyor. Taşımacılık yapan Malatya esnafı bir arada konaklamak için fırsatçılık yapmaya utanır, ama dışarıdan gelen esnaf vurarak dışarı yapıyor. , elektrik kabloları sökülüyor.Bunun nedeni, kayıtlı esnafın iş yapmamasıdır.

BAZİ FIRSATÇILAR, DIŞARIDAN GELEREK DÜKKAN AÇIYORLAR, ARABALARININ ARKASINDA EŞYA SATIYORLAR”

Kayıtsız esnafın iş yapması doğru değil. Malatya’da depremde iş yeri yıkılan insanlar tezgah açtılar, çadırın içinde hizmet veriyorlar ama oluşan çok, dışardan gelen dürümcüsü, arabasıyla gelen ayakkabıcı ve elbisecisi var. Olanlar Malatya’ya ve Malatya ekonomisine faydaları yok. Bununla ilgili ciddi bir tedbir alma. Malatya esnafının dükkanları yıkıldı, eşyalar enkaz altında kaldı. Bu insanların yaşadıklarını yaşarken bazı fırsatçılar, dış ortamları dükkân ediyorlar, arabalarının arkasında eşya satıyorlar. Bu, doğru bir şey değil.”

“MALATYA’DA BİR BAŞIBOŞLUK VAR”

Ev eşyası taşıyan zorluklarla yetkililerin ilgilenmesi dile getiren Ağbaba, “Vergiyi veren, emeği veren, kayıtlı olan buradaki esnaf ama bu işi yapan, dışarıdan gelen, ne olduğu belli olmayan insanlar. Maalesef bir başıboşluk devam ediyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Veli Ağbaba Malatya Politika Haberler

Yorum yapın