Carl Weathers hayatını kaybetti! Rocky’nin rakibi ve dostu Apollo Creed son yolculuğuna uğurlandı

Carl Weathers hayatını kaybetti! Rocky’nin rakibi ve dostu Apollo Creed son yolculuğuna uğurlandı

Sinema tarihinin en unutulmaz karakterlerinden biri olan Apollo Creed’i canlandıran ABD’li aktör Carl Weathers, 76 yaşında vefat etti. Weathers, Rocky serisinin ilk dört filminde Sylvester Stallone ile başrolü paylaşmış ve izleyicilerin gönlünde taht kurmuştu. Weathers’ın ölüm haberini ailesi duyurdu.

APOLLO CREED HAYATINI KAYBETTİ

Weathers’ın ailesi, yaptıkları yazılı açıklamada, “Carl Weathers’ın aramızdan ayrıldığını üzülerek bildiriyoruz. 1 Şubat 2024 Perşembe günü uykusunda huzur içinde son nefesini verdi. Carl, hayatı boyunca olağanüstü işlere imza atan, istisnai bir kişiliğe sahip olan, film, televizyon, sanat ve sporda silinmez bir iz bırakan ve dünya çapında nesiller boyunca sevilen ve saygılan bir kardeş, baba, büyükbaba, ortak ve arkadaştı.” ifadelerini kullandı.

Carl Weathers hayatını kaybetti! Rocky'nin rakibi ve dostu Apollo Creed son yolculuğuna uğurlandı

Carl Weathers, sadece Rocky serisiyle değil, birçok başarılı film ve dizideki rolleriyle de tanınıyordu. Arnold Schwarzenegger’le birlikte Predator filminde oynamış, Adam Sandler’ın Happy Gilmore filminde kendisini canlandırmıştı. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra, profesyonel futbolcu olarak da AFL ve NFL’de forma giymişti. Arrested Development’tan The Mandalorian’a kadar aksiyon ve komedide rahatlıkla rol alabiliyordu.

Carl Weathers’ın ölümü, sinema dünyasında büyük bir yas yarattı. Weathers’ın yakın dostu ve Predator filminin yıldızı Arnold Schwarzenegger, X’ten yaptığı açıklamada, “Carl Weathers, her zaman bir efsane olarak kalacak. O, olağanüstü bir atlet, harika bir aktör ve harika bir insandı. O olmasaydı Predator’u yapamazdık. Ve kesinlikle bu filmi yaparken bu kadar harika vakit geçiremezdik.” dedi.

Carl Weathers hayatını kaybetti! Rocky'nin rakibi ve dostu Apollo Creed son yolculuğuna uğurlandı

CARL WEATHERS KİMDİR?

Carl Weathers, 1948 yılında New Orleans’ta doğdu. 1970 yılında Oakland Raiders’a katılmadan önce San Diego State Üniversitesi’nde tiyatro oyunculuğu eğitimi aldı ve futbol oynadı. Hollywood‘daki 50 yılı aşkın kariyeri boyunca 75’ten fazla film ve TV şovunda yer aldı.

2021’de The Mandalorian’daki rolüyle Emmy’ye aday gösterilen Carl Weathers, Action Jackson, Close Encounters of the Third Kind, Eight Crazy Nights, Little Nicky ve Toy Story serisiyle de izleyicilerin beğenisini kazanmıştı.

Carl Weathers’ın ölümüne birçok ünlü isim de sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Adam Sandler, “Harika bir baba. Büyük aktör. Harika bir sporcu. Herkes onu severdi. Tüm ailesine sevgiler ve Carl her zaman gerçek bir efsane olarak bilinecek.” diye yazdı.

Carl Weathers, geçen yıl Detroit News’e verdiği bir röportajda kendisini “şanslı birisi” olarak tanımlamıştı: “Benden önce, hayranlık duyduğum ve başarılarını örnek almak istediğim pek çok insan var ve başarı açısından onların ulaştığı ölçütlere ulaşmış, benim de yürüyebildiğim ve sonuç olarak başarıya ulaşabildiğim bir yol yaratmışlar. Umarım başkalarına da iyi işler yapmaları için ilham verebilirim. Sanırım ben sadece şanslı bir adamım.”

Yorum yapın