Canlı yayında Latif Şimşek’i darp eden sanığa 11 ay hapis cezası

Gazeteci Latif Şimşek’i darp ettiği iddia edilen sanık Emrah Topal Operasyonu davaya karara bağladı. İstanbul 32.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada müşteki Latif Şimşek’in avukatı Yakup Oktay Aşçı ile sanık Emrah Topal’ın avukatı İsmail Işık hazır bulundu. Duruşmada müşteki avukatı Aşçı, önceki beyanlarını tekrarladıklarını söyledi. Sanık avukatı Işık ise beraat içeriği mütalaaya katıldıklarını ancak ceza içermediklerini belirterek, müvekkili hakkında lehe olan hükümlerin uygulanarak beraatına karar verilmesini talep etti.

11 AY HAPİS KARARI

Savunma ve beyanların ardından suçlama mahkemesi sanık Emrah Topal’ı ‘kasten yaralama’ ve ‘hakaret’ suçlarından 11 ay hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca, sanığın üzerine atılımlı ‘tehdit’ suçunu işlemeye dair kesin ve inandırıcı bir delil elde edilemediği için mahkemenin beraatına karar verdi.

Gazeteci Latif Şimşek'i darp etmişti, 11 ay hapis cezası aldı!

NE OLMUŞTU?

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 6 Ağustosta ortak televizyon muhabiri bir diğer konuk gazeteci Latif Şimşek ile tartışmıştı. Yayın sırasında sinirlenen Enginyurt, yerinden kalkarak Şimşek’in üzerine yürüdüğü ve yaşanan tartışma nedeniyle yayına ara verildi. Tartışma devam ederken, Cemal Enginyurt ile birlikte kanala gelen ve resmi bir görevi bulunmayan şüpheli Emrah Topal, Şimşek’i darp etmiş ve çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak hapishaneye gönderilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianamede, şüpheli Emrah Topal’ın ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan, 5 yıl 4 aya kadar cezaya çarptırılması talep edildi.

Cemal Enginyurt İstanbul 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın