Can Tanrıyar’a “Şizofren” diyen Seren Serengil için hapis istemi

Seren Seren Serengil ile iş insanı Can Tanrıyar ilişkisiyle ilgili tartışma salonlarına. Sosyal medya hesabı’na dair paylaşımda Can Tanrıyar’ın yargılanan ve sunucu Serengil hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istendi.

İstanbul 41. Davalı yargısındaki davalı Asya, tutuksuz Serengil ve müşteki Can Tanrıyar gelmedi. Müşteki Canyar’ın avukatı Tanrıda hazır bulundu.

Duruşma savcısısı esas mütalaasında, sanık Seren Serengil’in Can Tanrıyar’a hitaben kullandığı “şizofren, manyak, tımarhanelik” şeklindeki açıklamalarının bir sınırını sınırını ve bu şekilde “hakaret” ile ilgili olduğunu belirtti. Mütalalaada, “kişiler şerefsizler, onur kırıcılar” olarak kaydedildi. Ancak “manyak ve tımarhanelik” tanımının tanımıyla ifade edildiği belirtildi. Mütalaada sanık Seren Serengil’in “hakaret” suçundan 3 ay 15 ceza 2 yıl 4 aya kadar cezayla cezalandırılması talep edildi.

Can Tanrıyar’ın avukatı, “Suçun yasal çalışmaları. Mahkeme, sanık ve avukatına esasa mütalaaya karşı son savunmasını yapabilmesi için sürene karar vermeyi karar verdi. Duruşma ertelendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianamede, Can Tanrıyar “müşteki”, Seren Serengil ise “şüpheli” olarak yer aldı. İddianamede, Serengil’in sosyal medya hesabı üzerinden Instagram üzerinden “Bu birçokak içim gereklilik mümkün. Tımarhane ama önce bir beşlik, belki düzelir. Bu adam herkesi ölümle tehdit ediyor, namusuma lafı ediyor. Kim diye soruyorsan Petek Dinçöz’ün Cumhurbaşkanı’na seslendiği Can’dır. Tanrıyar’dır” düz içerikli içerikli paylaşımda anlatılmıştır. Bu sözlerden müşteki Tanrıyar’ın onur, onur ve itibarını rencide etmekten sıkı sıkınamede, Serengil’in “Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle okunan” suçundan 3 ay 15 tutuldu 2 yıl 4 aya kadar tutuklanmasıyla cezalandırılması talep edildi.

Snob Dergisi / Dergi

Seren Serengil, Can Tanrıyar, Hakaret, Medya, Magazin, Haberler

Yorum yapın