Buzağısının sokak köpekleri tarafından parçalandığını iddia etti

Sakarya‘nın Erenler ilçesinde buzağı iddiasının sokak köpekleri tarafından parçalanmış olan çiftçi Mustafa Çorbacıoğlu, “Yetkililer, çözüm bulsun, köylüye yardım ve bu zararımı telafi etsin” dedi.

Erenler ilçesi Kayalarmemduhiye Mahallesi’nde iddiaya göre, sokak köpekleri, buzağıya saldırarak parçaladı. Yetkililere seslenen çiftçi Mustafa Çorbacıoğlu ise koruma kaynağı olan hayvanların tehlike altında olduğunu aktararak duruma tepki gösterdi. Daha önceki zamanlarda da sokak köpekleri tarafından tavuklarının telef olduğunu anlatan Hava Fideci, iç de köpek saldırısına saldırdığını söyledi. Çocukların okula giderken pencereleri tarafından büyütülmesini sağlayan Fideci, cihazlardan incelemelere ilişkin çözüm bulma bulguları yardım istedi.

“Bir sokak köpeği geliyor, buzağımızı parçalayıp gidiyor”

Buzağının sokak köpekleri tarafından telef olunan çiftçi Mustafa Çorbacıoğlu, “Sokak köpeği buzağımı avludan dışarı çıkarıp parçalamış. 20 ayda bir inekten buzağı getireceğiz.Yazı günahı geliyor değil mi bize.Bir sokak köpeği, buzağımızı parçalayıp gidiyor.Memleketimizde gördüğümüz sokak köpeklerinin yaptığı vahim çocukları, insanların çocuklarından korkup canlarını arabaların önüne geçiyor, ağaçlardan ve duvarlardan atıyor.İlçe tarım olur, Erenler Belediyesi olur Yetkililer, çözüm bulsun, köylüye yardım etsin ve bu zararı telafi etsin” dedi.

“Çocuklar okula giderken köpeklerin saldırılarına maruz kaldıklarını söylüyorlar”

Sabah okula giden hayvanların saldırısına maruz kalan aktaran Hava Fideci, “Çiftçilik kaynağı kaynağımız. Tavuklarımı bahçenin içinde parçalamışlar. Bizde hayvan severiz ve bakıyoruz. Ama bunların sokak köpekleri, bir yerden toplanıyor kulaklarında küpe var diğer bir bölgeye bırakılıyor. Saldırılara maruz kaldıklarını söylüyorlar. diye konuştu. – SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hisarcık Sakarya Erenler Yerel Haberler

Yorum yapın