Bülent Ersoy’un orkestrası, 28 Ağustos 2021’de KKTC’ye girişte sahte PCR testleriyle yakalanmıştı. Polis gözetiminde sahneye çıkan ve ardından yargılanan orkestra üyeleri, bir ay otelde mahsur kaldıktan sonra mahkemeye çıkarılmıştı. Tüm orkestra ekibi bir ay da Lefkoşa Cezaevinde kalmıştı. Tahliye edildikten sonra ülkeye dönen orkestra ekibinden davulcu Ahmet İzgi, “Bülent Hanım bize hiç yardım etmedi” demişti. İzgi, en yoğun sezonda Kıbrıs’ta mahsur kaldığını bu nedenle maddi zararın büyük ölçüde olduğunu belirterek Bülent Ersoy ve menajer Haluk Şentürk’e 50’şer bin liralık manevi ve bin lirası maddi olmak üzere tazminat davası dava açtı. Mahkeme, olayla ilgili Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinin dosyasının getirilmesi için istinabe işlemlerinin sonucunun beklenmesine ve bilirkişi incelemesinin de dosya geldikten sonra değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Duruşma sonrasında gazetecilerin sorusu üzerine Ahmet İzgi’nin avukatı Ayşe Çarklı, sürecin devam ettiğini ifade ederek “Dosya bilirkişiye gidecek, mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz en kısa sürede. Anlaşmaya açığız bu arada” dedi. (DHA)

Bülent Ersoy‘un orkestrası, 28 Ağustos 2021’de KKTC’ye girişte sahte PCR testleriyle yakalanmıştı. Polis gözetiminde sahneye çıkan ve ardından yargılanan orkestra üyeleri, bir ay otel mahsur kalmıştan sonra mahkemeye çıkarılmıştı. Tüm orkestra bir ay da Lefkoşa Cezaevinde ekibindeydi.

Tahliye bitiminden sonra dönen orkestra ekibinden davulcu Ahmet İzgi, “Bülent Hanım bize hiç yardım etmedi” demişti. İzgi, en yoğun sezonda Kıbrıs’ta mahsur çıkışı bu nedenle maddi hasarın büyük ölçüde olduğunu belirterek Bülent Ersoy ve menajer Haluk Şentürk’e 50’şer bin liralık manevi ve bin lirası maddi olmak üzere tazminat davası açtı.

Bulent Ersoyun orkestrasi 28 Agustos 2021de KKTCye giriste sahte PCR

Olayla ilgili Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinin getirilmesi için istinabe işlemlerinin sonuçlarının beklenmesine ve bilirkişi Mahkeme incelemenin de dosya geldikten sonra değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrasında gazetecilerin sorusu üzerine Ahmet İzgi’nin avukatı Ayşe Çarklı, yola devam ettiğini ifade ederek “Dosya bilirkişiye gidecek, mağduriyetimizin elden çıkarılmasını beklediğimiz en kısa sürede. Anlaşmaya açığız bu arada” dedi. (DHA)

Yorum yapın