Bu yıl 16.sı düzenlenen ThinkinGreen ile Ocean Sea Foundation ortaklığında gerçekleşen Cinematographic Award of Nations festivali geçtiğimiz gün Doğu Sicilyanın Taormina kasabasında gerçekleşti. Ana temasının çevre koruma olan, yerli ve yabancı konukların ağırlandığı etkinliğe Türkiye’den usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan katıldı. Taylan, İtalyan ve Türk kültürü arasındaki bağ için uluslararası sinemanın elçisi olarak ödüllendirildi. Etkinliğe Rambo3 ün yapımcısı İngiliz Peter Macdonald, Ezio Greggio (italyan komedi ustası, uluslararası alanda Mel Brooks, UNESCO milli komite üyesi Giovanni Puglisi ve Sicilya fahri başkonsolosu Domenico Romeo gibi isimler katıldı.

Bu yıl 16. Düzenleme DüşüncesiYeşil ile Okyanus Deniz Vakfı’nın ortak olmasında Cinematographic Award of Nations festivali açısından Doğu Sicilyanın Taormina kasabasında gerçekleşti. Ana temasın çevre koruma olan, yerel ve ağırbaşlılıkla Türkiye’den usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan katıldı. Taylan, İtalyan ve Türk devletleri arasındaki bağ için uluslararası sinemanın elsi olarak beğenilmişti.

Bu yil 16si duzenlenen ThinkinGreen ile Ocean Sea Foundation ortakliginda

Etkin Rambo3 ün yapımcısı İngiliz Peter Macdonald, Ezio Greggio (italyan komedi ustası, uluslararası alanda Mel Brooks, UNESCO milli komite üyesi Giovanni Puglisi ve Sicilya fahri başkonsolosu Domenico Romeo gibiliğe katıldı.

Yorum yapın