Bozdoğan: Doping Yazısını Gönderen Vatan Hainidir

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ahmet Mazhar Bozdoğan, milli yüzücü Derya Büyükuncu’ya ait olduğu iddia edilen bir e-posta adresiyle Fransa Yüzme Federasyonu’na yönelik ‘Türk sporcularda doping var’ metninde kimin açıklamalarını araştırdıklarını belirttiği, “Bunu yapan vatan hainidir” dedi.

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen 4. Uluslararası Görme Engelliler Dünya Oyunları Yüzme Müsabakaları’nı aldığı gelen Yrd.Doç.Dr. Bozdoğan, Fransa Yüzme Federasyonu’na, Derya Büyükuncu’ya ait olduğu iddia edilen bir e-posta adresiyle hedeflenen ‘Türk sporcularda doping var’ şeklinde bir yazı kime yönelik yorumlarını araştırdıklarını söyledi. Yaklaşık 15 gün önce Fransa Yüzme Federasyonu’nun kendisine yazı göndererek, bu ülkede yapılan şampiyonaya katılan 7 Türk sporcuya doping testi yaptırılmasının istendiğini söyleyen Yrd.Doç.Dr. Bozdoğan, şöyle dedi:

“Biz Derya Büyükuncu’nun şikayet etmediğini söylemedik. Yalnız bundan 15 gün önce Fransa Yüzme Federasyonu’ndan bize bir yazı geldi. Kendilerine yönelik e-posta üzerine yurtlarda yapılan şampiyonaya leke düşmemesi için 7 sporcumuzun doping yaptıkları istendi. Biz de ‘Sporcularımız doping yapmıyordu. .Bütün masraflarını karşılıyoruz.Doping kontrollerini yapabilirsiniz’ diye cevap verdik.Hemen genel sekreterime talimat veren bu ihbar veya şikayeti yapanın kim yerleşimini istedim.Bunu yapan bir vatan hainidir.Fransa’dan Derya’nın adını verdiler, ancak sahip olmadığı belge için sahibi hakkında hiçbir yerde böyle bir açıklama yapılamayacak.Fransa, şikayeti yapan kişinin Derya Büyükuncu olduğunu söylüyor.

Fransa’ya yazı gönderen kişinin Büyükuncu tahminlerine inanmak istemediklerini kaydeden Yrd.Doç.Dr. Bozdoğan, “Çünkü hiçbir Türk sahibini bunu yapacak kadar alçalamaz. 25 senesini milli takıma vermiş bir insanın onu götürmeyeceğini tahmin etmiyoruz, ancak araştırıyoruz. Netice ortaya çıktığı kimin ne olduğunu açıklayacağız” diye konuştu.

SURVİVOR’DA NE İŞİ VAR

‘Yok Böyle Dans’ ve ‘ Hayatta kalan‘Yarışlarına katılanlara Büyükuncu’nun antrenman yapmadığı için Bir barajını aşamadığı takdirde 2012 Londra Olimpiyatları’na katılamayacağını dile getiren Yrd.Doç.Dr. Bozdoğan, şöyle konuştu:

“Büyükuncu ile imzaladığımız mukaveleyi feshettik. O tip programlara katılabilir, bizi ilgilendirmiyor. Olimpiyatlara A barajını aşarsa gider, ancak bu şartlar çalışmazsa A barajını aşması kolay olmayacaktır. bir yaşta, belli düzeyindeki bir sporcunun 2 ay boyunca Survivor baskısında ne işi var?Mademki olimpiyatlara katılacak, gelecek burada antrenman yapacaktı. Ben de çok kızdım ve aramadım.Yaklaşık 6-7 kez hiç görüşmüyoruz.” – Antalya / Alanya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Survivor Spor Haberleri

Yorum yapın