Bornova Belediyesi Karşıyaka “Deniz Atak”A Emanet

Türkiye Basketbol Erkekler 1. Ligi’nde mücadele eden Bornova Belediyesi Karşıyaka‘da baş antrenörlük görevine Deniz Atak getirildi. Deneyimli antrenör ile Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve Karşıyaka spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı’nın tamamlanabilirde sözleşme imzalandı.

Bornova Belediyesi Karşıyaka yeni baş antrenörü Deniz Atak ile Karşıyaka Spor Kulübü Çiğli Yaşar Tesisleri’nde düzenleme düzenleme ile tamamlandı. Deneyimli antrenör, 2+1 yıllık sözleşmeyi Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ile birlikte katıldı. İmza bölümünde Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Altyapı Başkanı Emrah Akman, Pınar Karşıyaka Menajeri Selim Çınar ve Bornova Belediyesi Karşıyaka Genel Menajeri Çağlar Karabulut da yerine aldı.

MİLLİ OYUNCULAR YETİŞTİRMELİYİZ

Bornova Belediyesi Karşıyaka’nın hedefinin oyuncu yetiştirmek olduğunu ifade eden Bornova Başkanı Dr. Mustafa İduoğlu Belediye öncesinde Türk basketbolunda bir olan Pınar Karşıyaka’da Milli takımda forma giymesi en büyük arzumuz. Bu hedeflerimize Deniz Atak ile ulaşacağımıza bir şekilde.

BAKIŞ AÇIMIZ AYNI

Turgay Büyükkarcı, “Bugüne yakın bir geçmişimiz var.” diye konuştu.

ANLAMLI BİRLİKTELİĞE KATKI KOYMAYA GELDİM

Bornova Belediyesi Spor Kulübü arasındaki iş birliğinin çok anlamlı ifade eden Deniz Atak, “Kariyerimin bu alt yapılarda görev alan ve alt yapıları önemli bir ekip olarak yetiştireceğim oyuncularla bu yakınlığa yardımcı olmak için buradayım” dedi.

MİLLİ TAKIMDA DA GÖREV YAPTI

1967 Ankara doğumlu Deniz Atak, antrenörlük kariyerine 1992’de TED Ankara Kolejliler’de. 1997-2006 arasında görev yeri arasında Tuborg A takım yardımcılığı eğitimi ve eğitmenlükleri içinde bulunan Atak, 2000 yılında da Ümit Milli Takım’da yardımcı antrenör olarak görev yaptı. 2006-2010 arasında Türk Telekom ekibi olaraktan sonra, Koleji’nde ile Türk Telekom pilotluk takımı, Gelişim Üniversitesi ve Afyon Belediye takımları ile TBL’de baş antrenörlük ile oynadı. Deniz Atak genç sezon Karşıyaka altyapılarında çalışmıştı. Atak’ın asistanlığını ise Evren Karademir yapacak.

Deniz Atak Karşıyaka Yerel Haberler

Yorum yapın