Bir gol kaderini değiştirdi! Depremde hayatını kaybeden Atsu ile ilgili kahreden gerçek

Depremin vurduğu Hatay’da Rönesans Rezidans’ın kalıntıları altında kalan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’nun günler sonra cansız gölgesine ulaşıldı. Atsu ise arkasına attığı oğlu gol sonrası büyük mutluluk yaşadığını bıraktı.

Hayatını kaybeden Christian Atsu, Hatayspor’un Kasımpaşa karşısında oynadığı son Süper Lig maçında takımına galibiyeti getiren golü atmıştı. Uzatma dakikalarında fileleri sarsan futbolcu büyük mutluluk yaşarken, teknik direktör Volkan Demirel tarafından havaya kaldırılmıştı. Futbolseverler, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda Atsu’yu hep bu kareyle hatırlayacaklarını belirtti.

Kaderini ziyareti gol!  Türkiye, depremde hayatını kaybeden Hataysporlu Atsu'yu hep bu kareyle hatırlayacakVolkan Demirel, galibiyeti sağlayan Atsu’yu havaya kaldırmıştı

Christian Atsu’nun bu golü ise kaderini tayin eder. Kulübün idari menajeri Fatih İlek’in geçtiğimiz gün gittiği, futbolcunun normal şartlarda maçın ardından Fransa’ya gideceğini ancak attığı gol için Hatay’da geçtiğini belirtmişti.

Fatih İlek yapacağını, “Christian Atsu, depremden önce Gaziantep FK ile oynadığı maçlardan önce, hocaya daha çok süre almak istediğini söyledi. ‘Takım bulursam elde edebilir miyim?’ dedi. bir birliktelik oluşturduğutu ki, Volkan hocanın onu kucaklaması, saha içi ve soyunma ucundaki sevinçleri gözümün önünden gitme.Kader noktası burası.

Uçak bileti vardı; ama iyi oynayıp, golü atmak için gitmekten vazgeçti. Yaşadığım coşkudan sonra ‘gitmeyeyim, burada kalayım’ dedi. En mutlu olduğu gün de depreme yakalandı. Akşam 23.00’te uçak vardı. İstanbul, ardından Fransa’ya gidecekti. Vazgeçti, tam anlamıyla bir darbe oldu.” sözleri kullanmıştı.

İlgili Haberler

Christian Atsu Hatayspor Deprem Spor Haberleri

Yorum yapın