Beyin kanaması geçiren ünlü sanatçı Settar Tanrıöğen taburcu oldu

Geçtiğimiz aylarda beyin kanaması geçiren ünlü sanatçı Settar Tanrıöğen taburcu edildi.

Ünlü sanatçı Settar Tanrıöğen, 26 Ocak Cuma akşamı kısa süreli kafa karışıklığı şikayetiyle Ataşehir’deki özel bir hastaneye gitti. Yapılan incelemeler sonucunda Tanrıöğen’in beyin kanaması geçirdiği belirlendi ve bir süre yoğun bakımda tedavisinin ardından dün taburcu edildi.

Beyin kanaması geçiren ünlü sanatçı Settar Tanrıöğen taburcu edildiSettar Tanrıöğen

DOKTORUN AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili açıklama yapan Dr. Engin Çakmakçı, “Beyin damarlarındaki anevrizmadan (balondan) kaynaklanan kanama nedeniyle 26 Ocak’tan bu yana hastanemizde tedavi gören hastamız Settar Tanrıöğen, 14 Mart’ta taburcu edildi. Hastamızın uzun süren tedavisi taburculuk noktasına gelmiştir ve bu tarih 14 Mart Tıp Bayramı’na denk gelmektedir.” “Gelişi tüm hekim arkadaşlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı mutlu etti. Taburcu olan hastamızın kontrol süreçleri tarafımızca takip edilecektir. Kendisine tekrar geçmiş olsun dileriz.” dedi.

NE OLDU?

Kızılcık Şerbeti dizisindeki Abdullah rolüyle adından söz ettiren usta oyuncu Settar Tanrıöğen, geçtiğimiz günlerde beyin kanaması nedeniyle acil ameliyata alındı. Settar Tanrıöğen’in sağlık durumuyla ilgili Instagram hesabından paylaşım yapan model Ebru Destan, “Settar kardeşim dün beyin kanaması geçirdi. Ameliyatı iyi geçti, umarım en kısa zamanda iyileşirsin. Seni seviyoruz.” Şu ifadeleri kullandı:

Beyin kanaması geçiren ünlü sanatçı Settar Tanrıöğen taburcu edildiSettar Tanrıöğen

Yoğun bakımda tedavi altına alınan sevilen oyuncu Settar Tanrıöğen’in bir ameliyat daha geçirdiği ortaya çıktı. 1,5 saat süren ikinci ameliyatta ise oyuncunun beynindeki sıvı alındı. Üç günde iki kez ameliyat masasına yatan oyuncunun yoğun bakımdan taburcu edilerek normal odaya alındığı belirtildi. Durumu iyiye giden Settar Tanrıöğen’in bir hafta daha hastanede kalacağı öğrenildi.

1710833283 849 Beyin kanamasi geciren unlu sanatci Settar Tanriogen taburcu oldu
Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sayfa 3

Settar Tanrıöğen Dergisi 3. Sayfa Sağlık Hayat Haberleri

Yorum yapın