Beşiktaş ve G.Saray istiyordu! Ligden çekilen Hatayspor’un yıldızı Adekugbe tercihini yaptı

Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen ilimiz olan Hatay koruyucu takımı Hatayspor, Süper Lig’den çekildi. Futbolcularını başka takımlara kiralık gönderme kararı alan Hatayspor’da Sam Adekugbe’ye Beşiktaş ve Galatasaray teklif yaptı.

Beşiktaş, Adekugbe ile yaptıkları görüşmelerde yol katetmişti. Ancak Siyah-Beyazlılar’da sol bekte daha fazla alternatif olması nedeniyle futbolcu, teklif ileten Galatasaray’a yöneldi.

Beşiktaş ve Galatasaray bağlı!  Ligden bir metin Hatayspor'un yıldızı Adekugbe tercihini yaptı

Şu anda İstanbul’da olan futbolcuyla Galatasaray resmi sözleşme imzalayacak. Futbolcu, Hatayspor’dan 6 aylığına kiralanacak. Kanadalı futbolcu üçlü defansın solunda da görev yapabiliyor.

Anlaşmaya satın alma seçeneği da koyuldu. Galatasaray sezon sonu isterse, 1,2 milyon euroluk bu maddeyi kullanarak, Sam Adekugbe’nin bonservisini alabilecek. Hatayspor’un 2021 Ağustos ayında Norveç ekibi Valerenga’dan 400 bin euroya transfer ettiği Sam Adekugbe, bu sezon Süper Lig’de 18 maç 1369 dakika görev yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kahramanmaraş merkezli, 10 ilde yıkıcı hasarına neden olan depremin ardından ligden oluşan takımlardan alınan yabancı futbolcuların oynaması şartıyla yabancı kuralı 9+2 olarak güncellemesinin ardından kulüpler Gaziantep FK ve Hatayspor’daki futbolcularla görüşme sağlandı.

Depremzedeler İçin Ücretsiz Barınma Yerleri
Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar
Ömer Özarslan
Ömer Özarslan
spor editörü survivorallstar2022.com – Spor

Galatasaray Hatayspor Deprem Spor Haberleri

Yorum yapın