Benim Dönüm Noktam

Öykü Gürman

KIRILMA NOKTASI: ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ türküsü

YOLA TEK DEVAM ETMEK İYİ BİR KARARDI

Öykü Gürman’ın eski yıllardaki ikiz kardeşi Berk Gürman’la ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ adlı türküyü modernize ederek içerilerde ve radyolarda dinlenme rekoru kırıldı. Güzel müzisyen sonra kariyerine ‘Bir Başka’ adını verdiği solo albümle tek başına devam etti.

GEÇMİŞİNİ SEVİYOR

Gürman kariyeriyle ilgili örnekler diyor ki: “Evlerinin Önü Boyalı Direk’ dönüm noktasım olsa da, yola tek geride devam etme kararım da çok önemli!

Merve Oflaz

KIRILMA NOKTASI: ‘Survivor’ yarışması

ACUN “SURVİVOR ‘DA YAPAMAZSIN” DEMİŞTİ

Marmara Üniversitesi Spor Akademi mezunu olan Oflaz’ı ilk olarak ‘Var mısın, Yok musun? yarışmada izledik. Ardından ‘Survivor’ yarışmasında birinci olan ve dizilerde oyunculuk yapmaya başlayan Oflaz şöyle konuşuyor: “Var mısın, Yok musun?’dayken Acun Ilıcalı’ya ‘Survivor’a katılmayı düşündüğümi söylemiştim ancak Acun, minyon yapımından dolayı yapamayacağımı inşa etmem benimle dalga geçti. ‘da elde ettiğimiz başarının dönüşümü çok güzel oldu.”

Merve Büyüksaraç

KIRILMA NOKTASI (Miss Turkey 2006)

‘SURVİVOR’ DÖNÜŞÜ LONDRA

15 yaşında Ankara’da bir mağazada keşfedilen manken Merve Büyüksaraç; iki gün sonra kendini podyumda tuttu. İki ay sonra, 2006 Miss Turkey’de birinci seçilen Büyüksaraç, aynı dönemde Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünü kazandı. Yapım şimdilerde ‘Survivor’da iz bırakacaksınız. Büyüksaraç ‘Survivor’a nasıl dahil olduğunu şöyle anlatıyor: “Buzda Dans’ın uzmanlarından oldukları için Show TV ekibini tanıyordum ve Acun’un aklındaydım. Acun, Özge Ulusoy’un katıldığı ‘Survivor’a beni de çağırmıştı ama okulum olduğu için kalamıyordum. Bu kez kabul ettim.’Survivor’ dönüşünde de Londra’ya giderek modellik kariyerime yeni yol çizeceğim.”

Eda Özerkan

KIRILMA NOKTASI : ‘Aşk-ı Memnu’ dizisi

KARİYERİME ŞANSLI BİR BAŞLANGIÇ YAPTIM !

Eda Özerkan, yaklaşık 10 yıl mankenlik gittikten sonra, hep içinde bir yerlerde ukde kalan oyunculuk için kollarını sıvamış. Güzel model, Ayla Algan Ekol Drama’da oyunculuk dersleri almaya başladı ve bu eğitimini de bir oyuncu koçuyla sona erdirdi. Özerkan “Girdap’ adlı filmin hemen ardından ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde 90 bölüm yer aldım. Beni ekranda herkes bu diziyle tanıdı. Şimdi de ‘Firar’ dizisinde başrol oynuyorum” diyor.

Müjde Uzman

KIRILMA NOKTASI: ‘Muhteşem Yüzyıl’

DOĞRU PROJE ÖNEMLİ

2001 Elite Model Look birincisi Uzman; üç yıl mankenlik kazandıktan sonra bu mesleği rafa kaldırmaya karar vermiş. Uzman “Dizi tekliflerini uzun süre geri inceledim. ‘Paramparça Aşklar’ adlı diziyle oyunculuğa adım attı. ‘Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığım’ Armin’ kariyerimi olumlu değerlendirdim. ‘Muhteşem Yüzyıl’ doğru zaman ve doğru projeydi benim için” diyor.

Elif Sönmez

KIRILMA NOKTASI: ‘Asi’ dizisi

TESADÜFLERİN ESER

Milano’da heykel okuyan Sönmez’in kariyer planı; oyuncu Laçin Ceylan’la karşılaşınca değiştirildi. Güzel oyuncu “Laçin Ceylan beni Tomris Giritlioğlu ile tanıştırdı. ‘Asi’de baş karakterin kardeşini oynadım. Hayatımın dönüm noktası yıldızlar aldığı gibi olan’ Asi’dir” diyor.

Hazar Ergüçlü

KIRILMA NOKTASI: ‘Gölgeler ve Suretler’ filmi

ONU DERVİŞ ZAİM KEŞFETTİ

Kıbrıslı oyuncunun, ailenin yönlendirmesiyle tiyatroya başlayanlardan… Başlarda avukat olmak isterken kendi tiyatro sahnelerinde bulan Ergüçlü’nün hayatı, Derviş Zaim’in ‘Gölgeler ve Suretler’ savaşında rolün alınmasıyla değişti. Oyuncu şu sıralar ‘Kuzey Güney’ adlı dizide ‘Simay’ı oynuyor.

Eda Ece

KIRILMA NOKTASI: ‘Hayat Bilgisi’ dizisi

GÜN GEÇTİKÇE GELİŞİYORUM

10 yaşında okul tiyatrosundayken ajans sahibi Tümay Özokur tarafından keşfedilen genç oyuncu; Gani Müjde’nin yazdığı ‘Hayat Bilgisi’ adlı dizide konuk oyuncu olarak yer almıştı. 22 yaşında olan Eda Ece, şu sıralar yine Gani Müjde’nin yazdığı ‘Pis Yedili’ adlı dizide, ‘Cimbom’ lakaplı lise öğrencisini canlandırıyor. Güzel oyuncu kariyeriyle ilgili anlatımları şöyle anlatıyor: “Hayat hapishaneleri ‘Cimbom’ karakteri, futbol bilen bir lise öğrencisi… ‘Pis Yedili’ ilk televizyon projesi olduğu için, sette diğer oyuncuları gözlemliyorum ve tüm tecrübeyi kazanıp elde etmeyi başarmayı başardım. Dizi hariç de çalışanlar tarafından takip Yaptığım için her hareketime dikkat etmeye çalışıyorum.”

Çiğdem Batur

KIRILMA NOKTASI: ‘Kurtlar Vadisi’ dizisi

‘KURTLARIN’ SAVCISI LEYLA

İletişim Fakültesinde okuyan Batur, oyunculuğa üniversitenin tiyatro işletmelerinde başladı. Batur “Sonra ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptım. ‘Papatyam’da Metin Akpınar’la oynadım. İki yıldır ‘Kurtlar Vadisi’nde Savcı Leyla’yı canlandırıyorum. Dönüm noktasım ‘Kurtlar Vadisi’ dizisi” diyor.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Merve Büyüksaraç Acun Ilıcalı Eda Özerkan Survivor Londra Magazin Haberleri

Yorum yapın