TRT 1’iBekir Köse Kimdirn her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği Kuranı-ı Kerim’i güzel okuma yarışması 2024 yılında yarışmayı sunan sunucunun kim olduğu merak ediliyor. Peki, Bekir Köse kimdir evli mi eşi kim? Bekir Köse kaç yaşında nereli? TRT 1 Kuranı-ı Kerim’i güzel okuma yarışması Sunucusu kimdir?

Bekir Köse Kimdir?

Bekir Köse, 1983 yılında Balıkesir’de doğmuş bir televizyon sunucusu ve İslami müzik sanatçısıdır. Henüz 3 yaşındayken Kuran-ı Kerim okumaya başlamış ve aynı zamanda İslami eğitim almaya başlamıştır. İlkokul eğitimini İvrindi’de tamamlamıştır. Balıkesir Yıldırım Camii Kuran Kursu’nda yatılı olarak Kuran-ı Kerim’i ezberleyerek hafız olmuştur.

Lise eğitimini Muharrem Hasbi Lisesi Spor Bölümü’nde tamamlamıştır. Daha sonra özel diksiyon ve sunuculuk eğitimi almıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Yerel Yönetim ve Kamu Yönetimi okumuştur.

Bekir Köse, 1997 yılından itibaren çeşitli platformlarda sahne almış ve 2009 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı kapsamında imam olarak görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana televizyon kanallarında Ramazan aylarında sahur programları sunmaktadır. Önceki yıllarda “Bekir Köse ile Sahur Vakti” programını Show TV’de sunmuş ve 2022 yılında TRT 1’de “Ramazan Günlüğü” programını sunmaktadır.

Ayrıca müzik alanında da faaliyet gösteren Bekir Köse, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “15 Temmuz Şehitlik Marşı”nı seslendirmiş ve 2017 yılında “Kardeş Kal Türkiye” isimli eserini yayınlamıştır. 2017 yılında “Affeyle” adlı eserini dinleyicileriyle buluşturmuş ve 2018 yılında “İncitme Gönül” ve “Bir Rabia’mız Var” isimli eserlerini yayınlamıştır.

Bekir Köse hangi kanalda program yapıyor?

Bekir Köse, 2024 yılında TRT 1 Kuranı-ı Kerim’i güzel okuma yarışması sunuyor.. 2022 yılında TRT 1 kanalında “Ramazan Günlüğü” programını sunmuştur. Program, geniş içerik yelpazesiyle Ramazan ayının kuşatıcı birleştiriciliğini gündeme taşımaktadır. Her cumartesi ve pazar günü saat 16.30’da izleyicilerle buluşmaktadır. Önceki yıllarda ise Ramazan ayı boyunca Show TV’de “Sahur Vakti” programını sunmuştur.

Bekir Köse hafız mı?

Bekir Köse 11 yaşında, 1994 yılında Balıkesir Yıldırım Camii Kuran Kursu’nda yatılı olarak Kuran-ı Kerim’i ezberleyerek hafız olmuştur.

Bekir Köse hangi camide?

Bekir Köse’nin 2017 yılına kadar Üsküdar Hz. Ali Camii’nde görev yaptığı bilgisiyle birlikte, son yıllarda Show TV, Star TV ve TRT 1 gibi televizyon kanallarında Ramazan programları yapmaya devam ediyor. 2024 yılında TRT 1 Kuranı-ı Kerim’i güzel okuma yarışması sunuyor.

TRT 1 2024 Kuranı-ı Kerim’i güzel okuma yarışması Sunucusu kimdir?

2024 Ramazan ayında TRT 1 Kuranı-ı Kerim’i güzel okuma yarışması Sunuculuğunu Bekir Köse yapacaktır.

Bekir Köse evli mi eşi kim?

Bekir Köse’nin evli olup olmadığı ile ilgili bilgiler bulunmamaktadır.