Bedeni evladının mezarı oldu! Bebeğini kaybeden Derya Uğur Öner’in yaşadıkları sunucuyu ağlattı

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan haber Bahane barındırma bu haftaki konuğu sunucu Derya Uğur Öner oldu. 10 yıl önce ikiz bebeklerinden biri acı bir şekilde kaybettiğini söyleyen Öner’in anlattıkları tüyleri diken diken etti.

İkiz bebeklerinden birinin anne karnındayken yaşamına son verildiğini söyleyen ünlü isim,”2011 Yılının kasım bölgesinde normal olarak bulunan ikizlere hapishanede bulundu. Bende işler ters iletimi. Heyecanımız ve mutluluğumuz 2 hafta sürdü.Tek yumurta ikizi olan bebekleri plesenta için birbirinden ayıran ince bir zar var.Milyonda bir gerçekleştiği durum oldu ve bebekler tek kanal üzerinden dışarıdan beslenme vardı. için gelişmedi.Doktor bebeklerin yaşamayacağını anladığında dünyam sona erdi.O dönem Türkiye’nin en iyi dergilerinden birini çıkardık ve hastane sürecini ev, araba, ofis, çalışan ne varsa kapattık.

Bedeni evladının mezarı oldu!  Bebeğini kaybeden Derya Uğur Öner'in yaşadıkları sunucuyu ağlattı

Narkozun doğumunun ölüm olacağını söyleyen Öner, sözlerine şöyle devam etti: “Tedaviyi görmek için Almanya’ya gitmem gerekiyordu ve son 10 doğum günüm vardı. Bakanlık araya girdi özel ambulans uçaklar üretti ama Paskalya Bayramı’ndan dolayı doktorlar çalışmıyordu.

4 aylık hamileyken Çapa Tıp Fakültesi’ne yatırıldım. Anne karnına özel bir cihazla hortum sokarak anneyle ağzını bağını kesiyorlar. Bunu canlı canlı yaşayarak evladımın göçüp gitmesi. Bebeğimin kalp atışının gidişini duyduktan sonra geçmişi unuttum. En yakınımdaki isimler dahi tanıyamadım. O dönem dış dünyayla bağlantıları kopardığım için şiddeti dışında hiç kimseyi kabul etmiyordum. O şoklardan sonra hiç ağlayamadım. Normal şartlarda ölen bebek anne karnında 1 saat bile bekletilemezken benim 2 ay kaldı.”

“Tedavi için giden doktorum en pahalı doktorlardandı. Şu anda her bir kontrol 7 bin TL falan. 2-3 günde bir gittiğim ve bayrak çekince doktor ‘artık benim himayemdesin’ dedi. çürüyormuş Türkiye’de hiçbir hastane kabul etmedi. normal devreye girerdum.Ayağa kalkmam dahi yasakken psikolojim iyi gittiği için hastaneden kaçtım.Haftada 3 kez doğum alarmı evi için yine barındıran yattım.Anne de bende kaldı.Kırık bir çekyat ve üzerine vurduğunda çalışan bir televizyonun olduğu odayı yaşadık.”

Bedeni evladının mezarı oldu!  Bebeğini kaybeden Derya Uğur Öner'in yaşadıkları sunucuyu ağlattı

“Annemi eve doğum günüm gün tek ebeveyn doğuma gitti. 8 saatte kalıyordum. Doğum başladığında acıdan kemiklerim kırılıyormuş gibi hissettim. Tam 6 ay 1 günlükken doğum başladı. Bebek hem ters geliyormuş hem de bacaklarıymış. Sonra kanama başladı. Doktorun ‘anneyi kaybedebiliriz’ dediğini Doktorların yanından helallik almak istedim.Eşi yanıma geldi sarılıp helallik aldım. kişi olarak gitmeden önce bir bebeğimi kaybettim, diğerini orada tamamladım ve eve tek ebeveyne gittim.6 aylık annenin bebekleri normal şartlarda olmazken benim vardı.Çocuğum hastanedeyken ben evde ona sağıp sakladım. ‘ dediler.

Bedeni evladının mezarı oldu!  Bebeğini kaybeden Derya Uğur Öner'in yaşadıkları sunucuyu ağlattı

Bir çıkışı acı bir şekilde kaybeden Derya Uğur Öner’in anlattıkları sunucu Gökay Kalaycıoğlu’nu hüngür hüngür ağlattı. “Ben bunları yedikleri” diyen Kalaycıoğlu, yayın sırasında konuşmada zorluk çekti.

Ecem Altan
Ecem Altan
Dergi Sorumlusu Haberler.com – Magazin

Youtube Magazin Haberleri

Yorum yapın