BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin babası hayatını kaybetti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici hayatını kaybetti. Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi’ndeki evinde fenalaşan Destici, 112 Acil Sağlık ekiplerince Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalp krizi yapısı yazılmış Destici, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Emekli imam hatip Ali İhsan Destici’nin vefat haberini alan yakınları, hastanenin önüne geçmeye başladı. Genel Başkan Mustafa Destici’nin de Ankara’dan Eskişehir’e hareket ettiği öğrenildi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin babası hayatını kaybetti

Konu hakkında sosyal medyadan açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı, dostumuz Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen hayata veda etti. Merhuma Allah’tan rahmet, Destici ailesinin başsağlığını tebrik ediyorum. Ali İhsan Beyin mekanı cennet olsun.” kullanım kullandı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin babası hayatını kaybetti

Mustafa Destici’den de babası vefatıyla ilgili bir açıklama geldi. Destici, “‘Biz şüphemiz (her şeyimizle) Allah’a yardımız ve şüphemiz O’na sorumluluğuz’ derler. Muhterem babam ve aynı zamanda hocam olan bir alimi, güzel bir insanı, hayatını emrolunduğu gibi geçmiş bir Müslümanı kaybetmenin hüznünü ve acısını yaşıyor. Mekanı cennet, makamı âli olsun.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin babası hayatını kaybetti

Mesut Şahin

Mustafa Destici Politika Güncel Haberler

Yorum yapın