Bayraklı ve Selçuk’ta 23 Nisan’da çocuklar doyasıya eğlendi

İzmir’in ilçelerinde binlerce çocukla coşkulu 23 Nisan kutlaması gerçekleşirken, Bayraklı ve Bayraklı selçuk‘ta kutlamalar şölene dönüştü.

Bayraklı Belediyesi iki hafta boyunca süren çeşitli etkinliklerle 23 Nisan’ı binlerce oyuncunun katılımıyla kutladı. Etkinliklerin finali Bayraklı sahilindeki kutsal törenle yapıldı. Etkinliğe Başkan Serdar Sandal, eşi Aylin Sandal, oğlu Yağız Sandal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar ve 5 bine yakın çocuk aileleri katıldı. 7’den 70’e tüm ilçe sakinlerinin gün boyunca eğlendiği etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Kutlama programı kapsamındaki halk oyunları, jimnastik, bale, jonglör, büyücü ve çeşitli sahne gösterileri ile koro konserleri çocukları eğlenceli anlar yaşattı. Sportif etkinliklerde ise halat çekme, çuval, penaltı ve basketbol atışları ile Survivor yarışları düzenlendi. Turnuvalarda başarılı olanlara madalya ve kupa hediye edildi. Ayrıca soğuk heykeller, çizgi film kahramanlarından oluşan maskotlar, şişme oyun alanları da çocuklarla buluşturuyor. Çocuklara ve ailelerine bayraklar ve çeşitli ikramlıklar da dağıtıldı. Çevre Etkinlikleri Şef Uğur Sayın Batur’un yönetiminde Bayraklı Belediyesi Çocuk Korosu da ilk konseriyle beğeni kazandı.

Çocuklardan Başkan Sandal’a ‘söz’

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Çocuklar bizim geleceğimiz. 23 Nisan 1920’de egemenlik kayıtsız ve şartsız millete verildi. Kuruluşun, geleceğimizin ve cumhuriyetimizin de teminatıdır.Çağdaş, uygar dünyaya inandığımız olarak geleceğimiz, yöneticilerimiz, gençlerimiz için daha sonraki yarınlar günleri oluşturacağız.Kimsenin kimseden farkı yok. , bayrağımızdan ve Atatürk ilkelerinden asla geri atmayacağız. Bunun için söz veriyorsunuz” dedi. Çocuklar da hep bir ağızdan ‘söz’ diye yanıt verdi.

selçuk‘ta da çocuklar doyasıya eğlendi

“Çocuklar Özgürdür, Sokak Oyunlarıyla Büyür” sloganı ile Selçuk Belediyesi tarafından Pazar Yeri’nde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde ise, çocukların yaşadığı ve yanında yer alan oyun stantlarında doyasıya eğlendi. Yüz boyama, pandomim, resim, origami, satranç, gerileştirme, kelime oyunu gibi atölyelere katılan çocuklar ünlü çizgi film kahramanları Maşa ve Koca Ayı’nın eğitmenine büyük ilgi gösterdi. Andımızın okumasıyla başlayan şenlikte Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel şenlikleri gezerek, çocuklara etkinliklere katıldı.

23 Nisan Çocuk Şenliği’nde, Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi eğitmenlerinden Bahadır Varvar ve Kerim Akgüneş yönetiminde Efes Selçuk Belediyesi Çocuk Orkestrası ve Ritim Grubu Konseri büyük beğeni topladı. 23 Nisan Çocuk Şenliği Sokak oyunları ve performanslarıyla akşam saatlerine kadar devam etti. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bayraklı 23 Nisan Hisarcık Selçuk Yerel Haberler

Yorum yapın