Başrollerini Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu’nun oynadığı Yalı Çapkını’nda “Pelin” karakterine hayat veren Buçe Buse Kahraman’ın rolü gereği evli bir adamla birlikte olması tepki çekti. Sosyal medyada adeta linç edilen oyuncu için “Metres” ve “Torpilli” gibi yorumlar yapılınca menajerinden cevap gecikmedi. Oyuncusunun itibar suikastine uğradığını söyleyen menajer Cem Tatlıtuğ, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Değerli oyuncumuz Buçe Buse Kahraman’la ilgili uzun zamandan beri süregelen karalama ve linç kampanyasıyla alakalı ilk defa bir açıklama yapma gereği hissediyorum. Linç edilmeye çalışılan oyuncu ‘sadece kendisine verilen senaryoyu en iyi şekilde oynamaya çalışan’ gencecik bir kadın… Linç etmeye çalışan kişilerin, öncelikle Buçe Buse Kahraman’ın İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu olduğunu biliyorlar mı? Çok geriye gitmeyeceğim, bir önceki kadrosunda bulunduğu dizinin ne olduğunu biliyorlar mı?” TORPİL İDDİASINA ATEŞ PÜSKÜRDÜ “O yapımda hangi yönetmenlerle çalıştığını biliyorlar mı? Madem ben menajeri Cem Tatlıtuğ olarak ahbap-çavuş ilişkileriyle onu işe verebiliyorsam demek ki bir önceki işimiz olan Ben Gri ve Türkiye’nin en iyi beş yönetmeni arasında gösterilen Taylan Biraderler’in dünyaca ünlü dijital bir platformda çekilen kaliteli ve güzel bir iş olarak belirtilen Ben Gri’ye de oyuncumuz ahbap-çavuş ilişkisiyle mi aldılar? Bu yapılanlar, ülkenin yetiştirmiş olduğu saygın, kaliteli ve düzgün işini icra eden bir yönetmen ekibine de hakaret sayılmaz mı? Yine aynı şirketin daha sonra Star TV’de yayınladığı Yalı Çapkını oyuncu kadrosu belirlenirken; cast yapan, çalışan, emek harcayan yönetmen ve reji ekibi de aynı hakarete maruz kalmıyorlar mı?” YASAL YOLLARA BAŞVURACAKLAR “Bugüne kadar Twitter, Instagram gibi sosyal platformlardaki çirkin linçlere çok fazla kafa yormamaya, üzülmemeye çalıştık. İnsan haklarına aykırı, bolca suç içeriği taşıyan binlerce mesajı yazanların 18 yaşından küçük olduklarını var saymıştık. Ancak gördük ki durum çok vahim… Kendisini Yalı Çapkını fanı olarak tanıtan yaşları 40 yaş ve 40 yaş üstü olanlar da bu çirkinliğin içinde… Ancak bundan sonra sürekli ‘metres’ yakıştırmasının yapılması, ‘torpilli’ gibi çirkin ifadelerin kullanılmasını kendisine yakıştıran, seyirci olmaktan çıkıp insanlığını kaybedenlere karşı her türlü hukuki savaşı vereceğimizin bilinmesini istiyorum.”

Başrollerini Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu’nun oynadığı Yalı Çapkını‘nda “Pelin” karakterine hayat veren Buçe Buse Kahraman‘ın rolü gereği evli bir adamla birlikte olması tepki çekti. Sosyal ortamlarda adeta linç edilen oyuncu için “Metres” ve “Torpilli” gibi yorumlar yapılınca menajerinden cevap gecikmedi.

Oyuncunun itibarına suikastine uğramasını söyleyen menajer Cem Tatlıtuğ’un yaptığı yazılı açıklamaları şu ifadeleri kullandı: “Değerli oyuncumuz Buçe Buse Kahraman’la ilgili uzun süredir beri süregelen karalama ve linç kampanyasıyla ilgili ilk defa bir açıklama yapma gereğini yerine getirmek. Linç edilmeye çalışılan oyuncu ‘sadece kendisine verilen verilen’ senaryoyu en iyi şekilde yürütme çalışan’ gencecik bir kadın… Linç etmeye çalışan kullanıcı, öncelikle Buçe Buse Kahraman’ın İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu olduğunu biliyorlar mı?Çok geriye gideceğim, bir önceki kadroda bulunduğu dizinin ne olduğunu biliyorlar mi?”

Basrollerini Mert Ramazan Demir ve Afra Saracoglunun oynadigi Yali Capkininda Pelin karakterine hayat veren Buce

TORPİL İDDİASINA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

“O yapımda hangi yöneticilerle yapıldığını biliyorlar mı? Madem ben menajeri Cem Tatlıtuğ olarak ahbap-çavuş ilişkileriyle onu işe verebiliyorsam demek ki bir önceki işleyişi olan Ben Gri ve Türkiye’nin en iyi beş yönetimi arasında gösterilen Taylan Biraderler’in dünyaca ünlü dijital bir platformda Kaliteli ve güzel bir iş olarak belirtilen Ben Gri’ye de oyuncumuz ahbap-çavuş ilişkisiyle mi aldılar? de sahip Yalı Çapkını oyuncu kadrosu belirlenirken; oyuncu kadrosunu yapan, çalışan, emek harcayan mülkü ve reji ekibi de aynı hakarete maruz kalıyorlar mı?”

1679693903 934 Basrollerini Mert Ramazan Demir ve Afra Saracoglunun oynadigi Yali Capkininda Pelin karakterine hayat veren Buce

YASAL YOLLARA BAŞVURACAKLAR

“Bugüne kadar Twitter, Instagram gibi sosyal platformlardaki çirkin linçlere çok fazla kafa yormayamaya, üzülmemeye çalıştık. yaşları 40 yaş ve 40 yaş üstü olanlar da bu çirkinliğin içinde… Ancak bundan sonra sürekli ‘metres’ yaklaştırmasının yapılması, ‘torpilli’ gibi çirkin ifadelerin götürdüğü kişiye yakıştıran, seyirci olmaktan çıkıp insanlığını kaybedenlere karşı her türlü kazanmayı verebileceğimizin sorumluluğunu almayı istiyorum.”

Yorum yapın