Başakşehirli Gençlerin Saros Körfezi’nde Tatil Keyfi

– Başakşehirli Gençlerin Saros Körfezi’nde tatil keyfi

Başakşehirli Öğrenciler Enez Gençlik Kampı’nda tatile doyuyor

İSTANBUL – Başakşehir Belediyesi, Edirne’nin Enez ilçesinde yerleşik sıfır konumunda bulunan gençlik kampında gençlere gidecek bir yaz tatili imkanı sunuyor. Her yıl yaklaşık 3 bin ebeveyn katılığı kampta olanlar, sportif ve kültürel etkinler ile hem eğleniyor hem öğreniyor.

Başakşehirli gençlere 2016 başlangıcında bu yana her yaz tatil imkanı sunan Enez Gençlik Kampı, yeniden kapılarını açtı. Sportif, kültürel ve eğlenceli etkinliklerle dolu eğitim programlarının duyu kampta, ulaşım ve konaklama hizmetleri Başakşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Bir hafta boyunca Saros Körfezi’nde tatil yapma imkanı bulan bireyler, sosyal arkadaşlık ve arkadaşlık bağlarını güçlendiriyor. Okulların rekorunun ardından kapılarını açan Enez Gençlik Kampı’nda bu yıl 11 gruptan oluşan kişilerin yazın keyfini doyasıya çıkaracak. Her hafta 13-18 yaş arası iki yüz elli öğrencinin katılacağı kampta bu yıl yaklaşık üç bin öğrenci ağırlanacak. Enez Kamp Gençlik’inde yüzü, futbol, ​​plaj futbolu, plaj voleybolu, masa tenisi, bocce eğitimi, survivor macera parkı gibi sportif etkinliklern yanı sıra jenga, masa tenisi, tabu ve kelime oyunu gibi sosyal etkinlikler de düzenleniyor. Başakşehirli gençler, gün boyu devam eden etkinliklerde gönüllerde eğleniyor.

Dolu dolu yaz tatili

Kampa katıldığı için mutlu olduğunu ifade eden Ömer Faruk Selçuk, “Birçok aktiviteyi tek çatı altında toplamışlar. diye konuştu.

Yaz kampına geçen yıl da katıldıkları kişiler Sinan Kula, “Bu sene de fırsatı kaçırmadım. Denizi, yüzmeyi çok seviyorum. Burada aynı yaştaki arkadaşlarla da keyifli vakit geçiriyoruz. Seneye de kesinlikle katılacağım. Gençlerin ağabeyi, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na teşekkürlerimi iletiyorum. dedi.

Gençlerin içini tutuyor

Enez Kamp Gençlik’teki eğitmenler Başakşehir Belediyesi tarafından yetiştiriliyor. Kampta görev alan antrenörler, Başakşehir Belediyesi’nin kuvvetlerini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul Hazırlık Kursu ile spor akademilerini kazanan öğrencilerden oluşur. Enez Kamp Gençlik, 8 Eylül’e kadar gençlere hizmet vermeye devam edecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Başakşehir Belediyesi Saros Körfezi Başakşehir Yaşam Gençlik Haberleri

Yorum yapın