Bakan Yerlikaya: Fenomenlerin 92 milyar liralık mal varlığına MASAK raporundan sonra mahkeme el koydu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son dönemlerde operasyonlarda gündeme gelen ve mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomenlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“TOPLAM 92 MİLYAR LİRA VARLIK ELE GETİRİLDİ”

Yerlikaya, “Olaylar vardı, şimdi neredeler? Kimsenin malıyla, onu nasıl kullandığıyla ilgili bir sorunumuz yok. Ama şikayet varsa ve MASAK bunları incelemiş ve çılgınca bir davranış derse dur deriz. İnceliyoruz savcımıza sunuyoruz. Savcımız mahkemeye iletiyor. Mahkeme de şunu söyleyelim. MASAK raporunun ardından Türkiye’de toplam 92 milyar liralık varlığa mahkeme tarafından el konuldu. Bunları kimden aldık? Araçlar nereden?İstanbul Emniyetimiz 421 organize suç örgütünün taşınır malları hakkında savcılığa, savcılık da ilgili mahkemeye başvurdu.Mahkeme ayrıca “Bu başvuruyu yerinde gördük.Bu taşınır araçları İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis ettik” dedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildikten sonra halkımıza işkence yaptıklarını, mallarına haksız yere el koyduklarını söyledim, biz de bunu indirip adalete teslim ettik. kahraman. “Polisimize trafik devriyesi yapmasını söyledik.” dedi.

Bakan Yerlikaya: MASAK raporunun ardından mahkeme fenomenin 92 milyar liralık mal varlığına el koydu

“VERİLEN MESAJ ÇOK BÜYÜK”

Bunun dünya çapında yazılı basında ve sosyal medyada büyük ilgi gördüğünü belirten Yerlikaya, “Verilen mesaj çok büyüktü. İster bu ülkeden, ister başka bir ülkeden gelin, ister yerel, ister ulusal. Organize suç iseniz. Grup, eninde sonunda size diz çöktüreceğiz, adalet önüne çıkaracağız.” “Arabanız varsa anahtarını alıp onu polisimiz için devriye arabasına çevireceğiz.” dedi.

Bakan Yerlikaya: MASAK raporunun ardından mahkeme fenomenin 92 milyar liralık mal varlığına el koydu

“Cezaevindekilerin yüzde 33’ü uyuşturucu bağımlısı”

Cezaevlerindeki 310 bin tutuklunun yüzde 33’ünün uyuşturucu suçundan bulunduğunu belirten Yerlikaya, “Türkiye’de burada görev yaptığım 10 ay boyunca 114 ton 38 milyon kök ve 156 milyon kök ele geçirildi. 4 bin 744 kişi tutuklandı. 2 1.403 adli kontrol var. Amerika teslim oldu. Avrupa Birliği teslim oldu. Belli bir miktarı aşarsa ceza yok. Belli köşeler yapmışlar, orayı kullanabilirsiniz. Bunu medeniyetimiz ve inanç değerlerimiz ile yapamayız. Biz şerefli yaratıklarız. Akıl devre dışı kalınca ne oluruz? Her türlü suça kapı sonuna kadar açıktır. Buna izin verebilir miyiz?” dedi.

İçişleri Bakanı Narkotik Esenyurt İstanbul Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın