BAKAN KASAPOĞLU 14 MAYIS İZMİR’İN ÇANTADA KEKLİK OLMADIĞINI GÖSTERECEK

GENÇLİK ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir 14 Mayıs‘ta öyle bir mesaj verecek ki 80 il imrenerek bakacak İzmir’e. 14 Mayıs İzmir’in çantada keklik olmadığını gösteriyor. Milli iradenin bayramını kutlayacağız dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı binasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan ve eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve çok sayıda partinin katılımıyla geleneksel bayramlaşma programı düzenlendi. AK Parti Genel Başkanı Vekili Binali Yıldırım da bayramlaşma toplantısı video konferans yöntemiyle katıldı. İzmir’de 1’inci Bölge ilk sıradaki milletvekili adayı olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasında 6 Şubat’ta yaşanan depremi hatırlatarak ramazan topraklarında dört bir yanında depremzedelerle birlikte çıkmasını ifade etti. Bakan Kasapoğlu, Seçim sürecindeyiz. Türkiye’nin güçlü grupları için bir yol ayrımı. Karaburun’dan Beydağ’a, Karabağlar’dan Kiraz’a kadar bu coşku dalga dalga yayılacak. izmir başka. İzmir, 14 Mayıs’ta öyle bir mesaj verecek ki 80 il imrenerek bakacak İzmir’e. 14 Mayıs İzmir’in çantada keklik olmadığını gösteriyor. Milli iradenin bayramını kutlayacağız. İnanıyorum ki yeni bir başlangıcın doğuşunu kutlayacağız.

‘BİRİLERİ KUKLA GÖRMEK İSTEYEBİLİR’

Sözlerine, beklentisinin yoğun olmasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kurban Bayramı’nda da bir araya geldiklerinde hem Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha cumhurbaşkanı seçildiğine hem de salondaki adayların mecliste partilerine hizmet ettiğine şahit olacağına inandığını kaydetti. Dağ, Sıra ondan sonra başka bir yere gelecek. Ama bu seçim döneminde konuşmayacağız. Şu virajı bir süre boyunca asıl balkon konuşması o zaman. O zaman bir binadan balkon konuşması geldiğinde ki her yerden ses gelecek. Partimize, milletimize olan saygıdan bu seçimin bu döneminde konuşmayacağız. 11 büyükşehirde verdiğiniz sözler, belediyeyi doldurmuşsunuz o hainleri konuşacağız dedi.

14 Mayıs’ta seçime katılacak adaylar arasında farklı olduğunu söyleyen Dağ, Önümüzde iki tercih var. Tartıştığımız konu insan mezhebi, etnik kökeni değil. Milletimizin karar vereceği konu, bu milleti yönetecek yetenekteki kişi Erdoğan yönetimi Kılıçdaroğlu mudur Gündemimizde olan konu bu. Cumhurbaşkanlığı adayları icazeti Kuva-yı Milliye Şehri İzmir’den mi almış, yoksa adaylardan biri icazeti 8 saatte kaybolduğu ABD’den mi almış Bu milletin bu ülkenin başında lider görmek istiyor. Kukla görmek istemiyoruz. Birileri kukla Evren. Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte bu ülkeye layık görmüşler kukla olabilir. Ama biz millet olarak lider görmek istedik.

‘EN TEMEL MESELEMİZ ENERJİDİR’

Enerji harcamaya verdiği önemine vurgu yapan dağlamayı sürdürmeye devam ediyor

Bir taraf adaylık açıklandıktan sonra terör örgütlerinin sevinciyle karşıladığı bir aday, öbür taraf ‘Terörün karşısındayım, bu ülkenin huzurunu bozdurmam’ diyen Erdoğan. 14 Mayıs’ta yapacağımıza karar bu. Oğul 3-5 ay içinde hayata yürüdüklerimize bir bakın. ‘Yapamazsınız’ dediler. Mecliste CHP’li bir milletvekili Togg fabrikasını oraya tahsis etmek için ‘Sizi yargılayacağız’ dedi. Hamdolsun hayata geçiriyoruz ve İzmir sokaklarında Sayın Bakanım her gün bir gençle tanıştırıyor. Yaptık mı Yaptık. TCG Anadolu deniz üretimi, bir İHA, SİHA uçak gemisi, kimsenin hayal edemediği işlerdi. Bunlar hayata geçti. En temel meselemiz enerjidir. En kolay iş enerjisini alıp kendi sahibine sunma çalışmasıdır. Doğal gaz arama gemileriyle aramaya başladık. 20 Nisan tarihini bir kenara yazın. Bu dışarı çıkışlarımızı azaltacak bir tarih. Karadeniz doğal gazının bugün milli sistem sunumunu yapıyoruz. Inşallah bundan sonra nükleer füzeleri devreye alma olacak. Elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu o nükleer silahla iletişim kurmaz.

‘TERÖR ÖRGÜTÜ İKTİDARA ORTAK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR’

Bayramlaşma dinleyici video konferans yöntemiyle katılan AK Parti Genel Başkanı Vekili Binali Yıldırım ise 14 Mayıs milli iradenin sandığa yansıyacağı bayram. Bizim 16’ncı seçimimiz. Diğerlerinden ayırt edici bir özellik var. Bu seçimde alacağınız gibi bölgemiz ve topraklarımız üzerinde emperyal hedefleri olanlar karşımızdaki rakiplerle iş birliği halindeler. Bölücü terör hükümetinin iktidara ortak edilmeye çalışıldığı bir seçimdir. 40 bin şehidimiz var. Onların ruhlarını incitmeden kanımızın oğlu damlasına kadar bu gerçeği İzmirlilerle paylaşacağız açıklamalarında bulundu.

‘LİSTE HAMBURGERCİDE HAZIRLANMIŞ’

Yaşadıkları bayram sevincinin 14 Mayıs’ta katlanacağını ifade eden Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan da seçim gününe kadar en büyük motivasyonun il binasındaki balkondan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını İzmirlilere yansıtmak istediğini kaydetti. İnan, Sandıklarımıza sahip çıkacağız. Son il binasında bu coşkuyu yaşayacağız. Artık kanaatim şu ki CHP’nin İzmir milletvekili adayları listesi Kılıçdaroğlu hamburgercide hazırlamış. FETÖ tetikçisi PKK yandaşı var, Mehmetçiğe ‘Çocuk katili’ iftirası atan var. Yerel seçime giderken Sayın Soyer iş başına şüphelenmiştik. Bulmaca tamamlandı dedi.

‘HDP MEŞRU BİR PARTİ DEĞİLDİR’

Eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Ben 90’ları yönetiyor. Türkiye suçlarından çok çekmiştir. Şu bir miras bölüşmesi vardır. Maalesef Sayın Kılıçdaroğlu emekliliğim geldi, her ne olursa olsun cumhurbaşkanı seçileyim, bir iş yapmayım ama Çankaya’da oturayım, ayaklarımı uzatayım dedi. Maalesef milletin uyumundaki her parti hizmet için var. Birini ayrı tutuyorum. Kamu vicdanında HDP meşru bir parti değildir görüşü kullandı.

‘SABREDENLER ZAFERE ULAŞIR’

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 5 yıllık milletvekilliği görevini sürdürdüğünü belirterek 14 Mayıs’ta adaylara bayrak teslim edileceğini söyledi.

Türkiye görünümüne yaklaşık 100 yıllık serüvenden sonra çıktıklarını ifade eden AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı da Doğru zaman, doğru adam, doğru gidişla yönetimimiz yol üzerinde birçok terör sevicileri FETÖ’den tutun PKK’ya kadar türlü tuzaklar uyguluyor. Sabredenler zafere ulaşır. Sabredersek zafer bizimdir. Son 20 bakışınızda çok hadise gördünüz. Krizler bir yana vesayetten demokratik bir rejime geçmiş Türkiye’yi gördük. 15 Mayıs sabahı Türkiye’nin organizasyonu hazırlayan liderimiz ile yola devam diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Kasapoğlu Milletvekili 14 Mayıs İzmir Güncel Haberler

Yorum yapın