BAKAN ÇAVUŞOĞLU TÜRK’ÜN YÜRÜYÜŞÜNÜ HİÇ KİMSE DURDURAMAYACAK

DIŞİŞLERİ Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Türk’ün yürüyüşünü hiç kimse durduramayacak. Terörün, teröristlerin her türlüsüyle mücadeleyi devam ettireceğiz dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afyonkarahisar Hamidiye Mahallesi’nde dünyaya gelişiyle iftar programı ile AK Parti‘nin seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Bakan Çavuşoğlu’na Afyonkarahisar protokolü ve AK Parti ile MHP’nin milletvekili adayları tuvaletini yaptı.

‘MESCİD-İ AKSA’DA İBADET ETMENİN NERESİ PROVOKASYON’

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı iftar programını yaptığı konuşmada Filistin Dışişleri Bakanı’nı aradığını belirterek, Türk milletinin desteğini ilettik. Aynı zamanda İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’i keşfetme. Neymiş efendim provokasyon varmış. ‘Mescid-i Aksa’da ibadet sonuçlarının hiçbiri provokasyon’ dedik. Dolayısıyla ramazan geldiğinde bu zulme, bu şiddete bir an önce son vermelerini kendilerine de söyledik. Bu işin takipçisi olmaya devam etmeye teşvik dedi.

‘TÜRK DÜNYASINI TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI ÇATISI ALTINDA BİRLEŞTİRDİK’

türkiye‘nin İslam dünyasının sancaktarı olduğunu yazan Çavuşoğlu, ne yazık ki ırkçılık, İslam düşmanı dünyayı kasıp kavuruyor. Görüyorsunuz kutsal kitabımız Kur-an’ı Kerim’e Türk büyükelçiliklerinin önünde pervasızca saldırıyorlar. Neden Türk Büyükelçiliğinin önünde Türk bayrağı ile hedef yer alıyorlar. Onlar da biliyor ki İslam’ın sancaktarı da türkiye‘dir, Türk milletidir. 2021- 2022 yılında Türk dünyasını Türk resim Teşkilatı çatısı altında birleştirdik. Yani ilk asrımızı tamamlarken Türk dünyasını birleştirdik diye konuştu.

‘TÜRKİYE, DÜNYADA ENERJİ HARİTASINDA DÜNYANIN MERKEZE OTURDU’

Türk dünyasının Türk resmi Teşkilatı ile küresel bir aktörün olmasını istediklerini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, şöyle dedi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Türk devletleri teşkilatına anayasal yönetici oldu ve 16 Mart’ta ilk defa zirveye katıldı. Diğer tüm bayraklarla beraber. Bu birilerini rahatsız edebilir. Türk’ün yürüyüşünü hiç kimse durduramayacak. Terörün, teröristlerin her türlüsüyle mücadeleyi sürdüreceğiz. PKK, FETÖ, DEAŞ, her türlü terör örgütü ile mücadeleyi sürdüreceğiz. Türkiye’nin bugüne kadarki mezralarıyla dünyada yani enerji haritasında dünyanın merkezine oturdu. Hem de doğal gaz ve petrolü daha henüz yeterli olmamasına rağmen. Cumhur İttifakı’nın tek gayesi Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler kalkanıdır. Başkaları ne düşünür, başkaları ne ister, hangi terör hücreleriyle müzakereler yapar onları darı görür.

AK PARTİ’YE DESTEK İSTEDİ

Bakan Çavuşoğlu, konuşmasının sonraki partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Burada partililere seslenen Çavuşoğlu, 14 Mayıs seçimlerinde partine destek istedi. Konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri, seçim koordinasyon merkezinin konuşmalarını kesti. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mevlüt Çavuşoğlu AK Parti Türkiye Güncel Haberler

Yorum yapın