BAKAN BOZDAĞ KILIÇDAROĞLU’NUN MİLLETE VERİP TUTTUĞU SÖZ YOK

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söz veren lider konumunda olduğunu belirterek, Bana Kılıçdaroğlu’nun size ve millete söz vermeyi de söylemesi gibi 3 tane söz tipi, 3 fazla değil. Bol bol söz veriyor. Söz veren konusunda lider, Allah var. Ne istiyor. Gökten yıldızları isteyin, yahu benim takatim yetmezliği olur mu, olmaz mı demez onu da solmaya neredeyse bakarız demeye hazır, amade durumda dedi.

Şanlıurfa’da AK Parti milletvekili adayı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, partinin Hilvan ilçesindeki seçim şubesi bürosunun açılışına katıldı. Burada toplanan kalabalığa hitap eden ve Şanlıurfa’ya hizmet etmeye geldiği ifade eden Bakan Bekir Bozdağ, Bugüne kadar size kadar verdiğimiz yerine getirmediğimiz sözümüz elhamdülillah yok. Bundan sonra da böyle olacaktır. Bizler üzerindeki itibar, güven en büyük hazinedir. Sözü senet olan siyasetçi olmak, sözünde yaptıkları kabul edilen siyasetçi olmak, yapması ‘Tayyip Erdoğan’, yapması ‘AK Parti yapar’ lafını sadece AK Partililer’e değil bütün partilere gönül vermiş insanlara söylemek kolay bir iş değildir dedi.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bakan Bozdağ, şöyle devam etti

Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu sözler veriyor, takip ediyor. Söz, söz, söz diyor. Şimdi İstanbul’da 4 yıldır belediye onlarda, İzmir’de belediye onlarda, Mersin’de belediye onlarda, Adana’da belediye onlarda ‘bilmem şu kadar gitmeden gidiş gidiş’, daha aldıkları bir mesafe yok. Sıfır neredeyse. Millete söz veriyorlar, ‘kentleri dönüştüreceğiz’, depreme dayanıklı konutlar yok. ‘Tek bir işçi dahi çıkarılmayacak namus sözü’, çıkarmadıkları işçi kalmadı, binlerce işçiyi sadece İstanbul Belediyesi çıkardı. Ne Sayın Kılıçdaroğlu’nu buldular ne de tutmak için yakasına yapışabildiler. Şimdi söz veriyor. Ben buradan Hilvan’dan yeteneğim var. Sayın Kılıçdaroğlu’na ve çevresinde olanlara ve ona gönül verenlere de sahip olduk. Bana Kılıçdaroğlu’nun size ve millete söz vermekten vazgeçmediğini şöyle 3 tane söz yazın, 3 fazla değil. Bol bol söz veriyor. Söz veren konusunda lider, Allah var. Ne istiyor. Gökten yıldızları isteyin, ya hu benim takatim yetmezliği olur mu olmaz mı demez onu da solmaya neredeyse bakarız demeye hazır, amade durumda.?

HER YER ARABAYLA DOLDU Konuşmasına geçmiş seçimlerde 2 anahtar vaatlerini hatırlatarak devam eden Bozdağ, 91 ​​seçimlerine giderken iki anahtar verecek dediler bırakacağınız mı Biri ev anahtarı, biri de araba anahtarı. Biz iktidara geleceğiz bu memlekette ev, araba sahibi olmayacak insan olmayacak. Yetmedi arkasından rahmetli Demirel daha iyi bir laf söyledi. Kim ne veriyorsa ben bir yapacağız dedi. Hatırladınız mı Millette bunlara itibar etti oy verdi. Seçimden sonra iktidar oldular. 5 Nisan 1994 ekonomik kriz yaşadı. Evi olan evinden, arabası olan arabasından, işi olan işinden, eşi olan eşinden oldu. Hatırladı mı Hilvanlı dostlarım. Evlerini kaybetmeyen, arabalarını kaybetmeyen çok az insan kaldı. Ama bakın AK Parti döneminde, Cumhurbaşkanımızın kontrolünde evi olmayan, arabası olmayan, ev, arabalarında, köyde bir araba varken şimdi neredeyse bir minibüs arabada değil, her kapıda bir iki tane taksisi olan vatandaşlarımız var. Her yeri araba ile doldu. Erdoğan’ın getirdiklerini Hilvan da, Türkiye de göremezdi.? diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplum seçimlerinden sonra unutmadığını dile getiren Bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanımız Ankara’ya gidişi her defasında milleti unutanlardan olmadı. Seçim olur olmaz burada da aynı derler mi, vaatler yapılır, yapılır sözler de verilir. Ankara’ya giderler millete verdikleri sözü unuturlar. Başka işlere koyulurlar. Sorarız neden böyle ya iş başka sen bilmiyorsun. Ankara’da neler var Kazın ayağı öyle değilmiş ya bir anlat da öğrenelim bu kazın ayağı nasılmış. Anlatamazlar ama verilen sözlerin hep tersine var neden biliyor musunuz Siz defterita yönetiyorsunuz zannediyoruz ama bilin ki ki hakim Ankara’da taksim yapıyorlar. Vesayet odakları iktidara ortak oluyorlar, millete verdikleri söz değil o vesayet odaklarına sözler tutuyorlar. Bize Cumhurbaşkanlığı seçtirmek istemediler almayınız mı Seçmiyorsunuz. Öyle bir iddiada bulunuyorlar ki CHP’nin içinde dahi arasanız o vasıfta bir Cumhurbaşkanı adayı bulamazsınız. Ailesinde sakalı olan varsa korunmamalıdır. Hacı biri varsa o da olmamalı. İmam hatipli biri varsa o da olmamalıdır. Türkiye’de böyle bir aile olabilir mi sizce Bu zihniyete ama biz teslim olmadık. 367 ödül verdiler, 27 Nisan e-bildirisini yayınladılar, yırtıp çöpe attık. Seçim kararı aldı, Anayasa’yı görevlendirdik.?

ÇAPSIZ İNSANLARLA TÜRKİYE’NİN YÖNETİMİNİ VAAT EDİYORLAR

Bakan Bekir Bozdağ, muhalefetin yönetilemez bir Türkiye vaadini beklediğini belirterek, İstikrarsızlık, zayıf bir iktidar vaat ediyorlar. Esasında zor, yönetilemez bir Türkiye vaat ediyorlar. Lidersiz bir Türkiye vaat ediyorlar. Çapsız insanlar, büyük Türkiye’nin yönetimini vaat ediyorlar. Elinizi vicdanınıza koyun. Türkiye kime emanet edilebilir Kılıçdaroğlu’na mı Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Bey’e mi İkisi de ortada. Oyu ortada, hitabı ortada, karizması ortada, dirayeti ortada, cesareti ortada, hitabı ortada, yaptıkları ortada. Siz oğlunuzun, becerilerinizin, torunlarınızın, kendinizin, ilçenizin, ilinizin, ülkenizin gittiği emanet etseniz kime emanet edeceksiniz? diye sordu.

TÜRKİYE BİR HUZUR ADASIDIR

Türkiye’nin etrafının yangın yeri olduğunu ifade eden Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

İşte Ukrayna komşumuz ortada, İran komşumuz ortada, Suriye ortada. PKK, FETÖ, DHKPC bir sürü terör salgının de Türkiye’ye saldırıları var. Bütün Ama Bunların Yanında Türkiye Bugün Bir Huzur Dairesidir. Bir istikrar bölgesidir. Bir barış bölgesidir. Bütün bu yangının içinde Türkiye’yi yangın yerine çevirmek isteyenlerin karşısında o nemrutların karşısında İbrahim’e cennete döndüren o su ne ise bugün Türkiye’nin huzur ve istikrarı tam da odur. Bütün bu yangınların Türkiye’ye girişi engellemiştir. Sakın Erdoğan’a vermeyin Kılıçdaroğlu’na verin. Hepsi bilumum terör örgütleri PKK’sından, FETÖ’nün alfabesinde harf yok hepsi hep birlikte Kılıçdaroğlu’nu gösteriyorlar. Batı eski batı vahşi batı hepsi Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Soruyorum Türkiye’nin menfaatine olduğu için mi bunlar Kılıçdaroğlu’nu temsil ediyor.?

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Bekir Bozdağ Türkiye Güncel Haberler

Yorum yapın