Bakan Bilgin’den kamu işçisini heyecanlandıran sözler: Emekçilerimizi mutlu eden bir sözleşme olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ankara’da bir pansiyonun bulunduğu Türk Metal Sendikasının 17. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Bakan Bilgin’e Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay, Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak konutlarını seslendirdi.

Bakan Bilgin programda yaptığı konuşmada 700 bin kamu işçisini merkez 2023-2024 yılı Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşme görüşmeleriyle ilgili heyecanlandıran sözler sarf etti. Görüşmelerin süreceğini söyleyen Bilgin, “Çalışanlarımızı, emekçilerimizi mutlu eden bir sözleşmeye imza atacağız.” dedi.

Enflasyonun, emekçilerin ve sabit gelirlilerin yaşamlarını sürdüren, bu tahribatı sürdüren Bilgin, bu tahribatı sürdürenlerin çeşitli satın aldıklarını anımsattı. Tüm gelirlerin asgari ücrete kadar olan işletme vergi dışı bırakıldığını hatırlatan Bilgin, şunları kaydetti:

“Buna rağmen ekonomik ki, maliyetlerin üzerinde hala vergi dengesizliği vardır. Bunun da geleceği konusunda hem TÜRK-İŞ Başkanımızın hem TİSK Başkanımızın kendi imzalarıyla bana getirdikleri, benim de yaptığım bir konu var. Allah onu da çözeceğiz. Seçimden önce, bitirelim diye bir derdim yok.Biz zaten gelecek dönem de iktidarda olacağız. Böylece bunu da biz çözeceğiz.

Türkiye’nin, taşeron işçiliği konusunda da büyük bir çözüm hayata geçirmeye dikkati çeken Bilgin, “Ama KİT’lerde kalan o dönem 80 bin misafir arkadaşımız vardı. Çözecek her dosyayı dosyayı kapatıyorum. En son kapattığım dosya, geçici çalıştırma çalıştırmaydı. Şimdi de önümüzde bu görünüyor. dedi.

Sendikalaşmanın yukarıya çıkarılmasını vurgulayan Bilgin, “Demokratik toplum, örgütlü toplumdur. Oğul hayata geçirmeyi planlıyoruz.Örgütlenmenin önünde bir işletim engeli var.Özellikle iş barışını bozan, örgütlenmeyi kapsayan bir işletim yürütüyor.O değişiklik hazırlığını tamamladık.Sizlerin de korumana göndereceğim.Çünkü biz burada birlikte çalışıyoruz.Sosyal ortaklarımızla,işçi ve işçi sendikalarımızla birlikte çalışıyoruz.Sizin izninizle Ateşleme, seninle mutabakat sağladıktan sonra üzerinde birlikte konuşacağız ve yayınlayacağız. kullanım kullandı.

Çalışma hayatıyla ilgili esas sorunu henüz çözemediklerini belirttikleri Bilgin, “Esas büyük sorun, bizim toplu sözleşme, iş kanunu, toplu sözleşme kanunu, sendika kanunu gibi bütün çalışma yapısındaki yasal mevzuatında köklü bir reforma ihtiyacı var. kurduk.Sizin de bir akademik çalışmanız oldu. Onu da bilebilirsiniz.Bu ortak olmayacağını birlikte değerlendirerek inşallah gelecek dönemde onu hayata geçireceğiz.” şeklinde konuştu.

Yakın zamanda toplantı İzmir’de İktisat Kongresine referans verilen bir süreyi anımsatan Bilgin, “O toplantıda bir Türkiye düşmanı, Birinci İktisat Kongresini yapan Mustafa Kemal Paşa’nın, Atatürk’ün hatırasına da saygısızlık yaparak ‘100 yıllık Cumhuriyeti bitireceğiz.’ dedi. Türkiye Cumhuriyeti’ni söylemek haddine sahip değildir, Atatürk’ün de sözleriyle ilelebet var olmaya devam edecek, sizin gibi hadsizlerin gideceğini bile kimse hatırlamayacaktır.” dedi.

Mesut Şahin

Vedat Bilgin Ekonomi Güncel Haberler

Yorum yapın