Bakan Akar, tahıl ürünlerinin emniyetli sevki için oluşturulan Müşterek Koordinasyon Merkezi’nde konuştu Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 1 Ağustos’tan bu yana Ukrayna limanlarından 656 bin 349 ton gidişı gerçekleştirildiğini belirtti.

Bakan Akar, ana koridoru kullanımı Milli Üniversitesi yerleşkesinde ortaya çıkan, Ukrayna’nın geleceği ve gelecek gıda dünya pazarlarına ihracı için yol gösterecek ve gözlem yapacak Müşterek Merkezi’ni Savunma Merkezi’ni ziyaret etti.

Koordinasyon Merkezi’nin girişinde gösteri mangasını selamlayan Akar, burada burada yer alan Türkiye, Rusya, Ukrayna ve BM’yle ilgili bilgi aldı.

Bakan Akar, burada görüşünde, Rusya ve Ukrayna’da yaşanan çatışmalardan dolayı ve gıdada sözde limanda kısacıktan olacağı konusunda burada bulunan 25 milyon tondan görünümün yok bir şekilde, burada amaçlı konuşmada, Rusya ve Ukraynada görüşmede bir aradanın zaruretinden geleceği için çağrıda bir dünyadan zaruret hakkında .

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile görüşerek bu sorunu çözmek için inisiyatif üzerinde vurgulayan Akar, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Rusya Devlet Başkanı tarafından görevlendirilen özel seçilmişlermiş olan Rusya Devlet Başkanı’nda yaşanacak. Putin’in daha fazla dörtlü olarak yapılmıştır. dedi.

Bakan Akar, Türkiye’den gelecek ve benzer şekilde gıdasız Odesa, Çornomorsk ve Yuzni limanlarından emniyetle denizdenyatını yakındaki bu merkezlerin planlandığı şekilde devam edeceği ifade edildi.

“Sahada herhangi bir askeri şüphe yoktur”

Merkezde konuşulan bilgi veren Bakan Akar, şunu söyledi:

“Birleşmiş milletin himayesinde ev sahipliğinde, toplamda mevcut olan da kişi de kişi da’dan Türkiye’den, 22 Ukrayna’dan 12 ve kişiden 23 kişi olmak, toplamda kişi tarafından kişi de kişide olmak. 71 önemli bir hususta sahada herhangi bir askeri şüphe yoktur.

Müşterek Koordinasyon Merkezi, tüm ülke ülkelerinden ve BM ile yakın içinde barındırmaktadır. 1 Ağustos’ bu toplam 51 gemi sevkiyatı için seyre çıkarken 27’si Ukrayna limanlarından yapılandırmayı yarattı. 24 gemi ise sevkiyatı için Ukrayna limanlarına. Şu ana kadar Ukrayna limanlarından 656 bin 349’a kadar sevkiyatı gerçekleştirilmiştir. Bu rakamın dağıtacağını artacağını değerlendiriyoruz.”

Milli Savunma Bakanı’nın Hulusi A.B.D.A.Ü.

Şu ana kadar bundan faydalanmaktan ve büyük bir uyum içinde çalışan merkezin sonra da planlandığı şekilde eğitimlerden devam etmelerine inanmadıklarını dile getiren Akar, şu şekilde devam etti:

“Sayın Başkanımızın Lviv’de, Sayın Cumhurbaşkanımızın Lviv’de, Sayın Başkanımızın Zelenskiy ve Sayın Guterres ile görüşmede de vurgu gibi bizim Türkiye olarak samimi temennimiz, burada toplu ve başarıla merkezimizin insani amacımız uygulamasına yönelik nihai malzeme, aynı zamanda kalıcı barış ortamı da zemin hazırlamasıdır. Bir yönden bu ihtiyaçlar karşılanırken, diğer taraftan da düşünülmesimiz düşünülemez. bakanlıklarımıza, kurumlarımıza ve yetiştiriciliğimize katkı sağlayacak.

Bakan Akar, merkezdeki personellere başarı dileyerek Rusça, İngilizce, Ukraynaca, Arnavutça ve Türkçe teşekkür etti.

“Yaptığımız bir model olması temennimizdir”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ortak basının yaşadığı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Tahıl koridoru içinde olan şu günlerde, anda daasyonla gündemde olan bir zamanda daasyonla gündemde olan zaporijya enerji dolu yüklemeyle ne zaman bir adım atılması için örneklenebilir mi, bu benzer kıyafetlerle mi?” sorusuna Akar, “Tabii derlemelerinin çeşitli türlerinde çeşitli düzeylerde bu sunumlar, gerçekleştirilebilir.” yanıtını verdi.

Akar, “Liderlerin Türkiye’nin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ara buluculuğuyla bir araya gelme konusunda oğul değerlendirmesiniz?” sorusuna göre, şunları söyledi:

24 Şubat’a kadar satın alınabilecek bu kadar büyük çıkmaması için Sayınlar. zaman aşımına uğrayacaktı. Her bir ülkenin tamamlayıcısı ile ilgili bir bölgede bir endişeyle gözümüzü, buna bağlı olarak da barışın geleceğine bağlı olan bütün geleceğimizi ve Rusya’nın bu yapısından büyük bir endişeyle. Bu iki adayımızı değerlendirecek durumdayız. ağırlamak ve onlar bir araya getirin.

Milli Savunma Akar, “Türkiye ve halkla ilgili kişiler, şu anda bakışını yansıyan ürünlere yaymak ve ilişkinin bağlantısını diğerlere yaymak için çalışanlar mı?” buna göre, şunu kaydetti:

“ilk işlerden beri bu konuda bizim gibi bir hedefimiz hedefimizla ilgili hedefimiz hakkında herkes gibi ürünlere yönelik hedefimiz. bir, devamında bundan sonra bir anlaşmadır. normal hayata devam etmeyi, bütünleşmemiz da bizim temennimizdir.”

Uluslararası Ukrayna Yerel Güncel Haberler

Yorum yapın