Bahar dizisinin Timur’u kimdir, gerçek adı nedir? Mehmet Yılmaz Ak aslen nereli, kaç yaşında?

Bahar dizisindeki performansıyla milyonların beğenisini kazanan Mehmet Yılmaz Ak, özellikle Hakim dizisindeki Pars Savcı karakteriyle beğeni topladı. Geçtiğimiz haftalarda Bahar dizisiyle ekranlara hızlı bir dönüş yapan Ak, hayat verdiği Timur karakteriyle adından söz ettirmeyi başardı.

Oyuncunun kimliği ve kökenine ilişkin araştırmaların arttığı bu dönemde Mehmet Yılmaz Ak’ın hayatı ve kariyeri mercek altına alındı. Detaylar burada:

Bahar dizisinin Timuru kimdir gercek adi nedir Mehmet Yilmaz Ak.webp

Mehmet Yılmaz Ak kimdir?

Mehmet Yılmaz Ak, 8 Şubat 1986’da Diyarbakır’da doğdu. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra oyun yazarı da olan Ak, eğitimine Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde başladı ancak tiyatroya olan tutkusu nedeniyle bu eğitimi yarıda bırakarak Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümüne geçti ve oradan mezun oldu.

Öğrencilik yıllarında “Tiyatro Non” adlı grubu kurarak tiyatro alanında adından söz ettirmeye başladı. Mezuniyetinin ardından kariyerine çeşitli tiyatrolarda sahne alarak devam eden Ak, birçok televizyon dizisinde de rol aldı. Kamera önü oyunculuğuna geçtikten sonra “Ben de Seni Özledim”, “İçerde”, “Çukur”, “Ramo”, “Dudullu Postası”, “Hakan: The Guardian”, “Halka” gibi filmlerde rol aldı. , “Kurşun” ve “Ya İstiklal Ya Ölüm”. Önemli dizilerde rol aldı. 2021-2023 yılları arasında “Kıyamet” dizisindeki Savcı Pars rolüyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı.

Sinema dünyasında da kendine yer edinen Ak’ın, Unutursam Fısılda (2014), Nekro (2015), Kırık Kalpler Bankası (2015), Anons (2017), Kimsesiz Kız gibi filmlerde başarılı performansları bulunmaktadır. Peri Ağzı (2019), Bana Karanlığını Anlat (2022). sergilendi.

Başarılı oyuncu son olarak Show TV’de yayınlanan Bahar dizisinde Timur Yavuzoğlu karakterini canlandırmıştır. Oyunculuk kariyeri boyunca aldığı ödüller ve önemli rollerle sık sık gündeme geliyor.

Yorum yapın