MF Yapım’ın bu sezon reyting rekorlarını alt üst eden dizisi ‘Bahar’, güçlü oyuncu kadrosuyla da çok konuşulan diziler arasındaki yerini koruyor.

Yönetmenliğini Neslihan Yeşilyurt’un yaptığı dizide başrollerde Demet Evgar, Mehmet Yılmaz Ak ve Buğra Gülsoy gibi isimler yer alıyor. 

Dizinin tüm oyuncu kadrosu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen izleyiciler araştırmalarına devam ediyor.

Peki Bahar dizisi Reha kimdir gerçek adı? Hasan Şahintürk kaç yaşında nereli oynadığı diziler hangileri? İşte detaylar…

BAHAR DİZİSİ REHA KİMDİR GERÇEK ADI NE?

Türkiye’nin sevilen dizilerinden biri olan “Bahar”, izleyicileri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Dizinin başarılı oyuncusu Hasan Şahintürk, canlandırdığı Reha karakteriyle adından söz ettiriyor.

Hasan Şahintürk, Bahar’ın çalıştığı hastanenin başhekimini canlandırıyor. Reha karakteri, Bahar, Evren ve Timur gibi diğer karakterlerin hayatını değiştirecek olaylarla dolu bir hikayenin merkezinde yer alıyor.

HASAN ŞAHİNTÜRK KİMDİR?

Hasan Şahintürk, sadece oyunculuk kariyeriyle değil, aynı zamanda yönetmenlik yeteneğiyle de dikkat çekiyor. Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu olan Şahintürk, hem önemli bir oyuncu hem de yetenekli bir yönetmen olarak tanınıyor.

Hasan Şahintürk’ün yönetmenlik kariyeri, 2008 yılında düzenlenen 15. Altın Koca Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu (Made in Europe)’ ödülünü almasıyla başladı.

HASAN ŞAHİNTÜRK KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Hasan Şahintürk, İzmir’in Bergama ilçesinde doğmuştur. 5 Ekim 1967 tarihinde dünyaya gelen Hasan  Şahintürk 2024 yılı itibarıyla 57 yaşındadır.

HASAN ŞAHİNTÜRK OYNADIĞI DİZİLER

Diziler

Öğretmen

Vurgun

Bir Aile Hikayesi

Dirilis: Ertuğrul

Savaşçı

Kalp Atışı

Hayat Mucizelere Gebe

Acil Servis

Kiraz Mevsimi

Diriliş: Ertuğrul

Güneşi Beklerken

20 Dakika

Şubat

İnsan Aldandı

Dudaktan Kalbe

Leyla ile Mecnun

Arka Sıradakiler

Çapkın

Sırlar Dünyası

Filmler

Yolun Açık Olsun

Sera

Kurtlar Vadisi: Gladio

Bornova Bornova

Made in Europe