Azmettirici ve katilin aynı dolmuşta görüntüleri ortaya çıktı

Azmettirici ve katilin aynı dolmuştan kaynaklanan bir görünüm

Adana‘da bir kişiyi sonra öldürdüğü öne çıkan gösteri ile onu azmettirdiği gösterilen zanlının olaydan aynı dolmuşta görüntü görünümünde

Firari azmettirici de yakalanıp tutuklandı

ADANA Adana‘da bir kişiyi sonra öldürdüğü öne çıkan gösteri ile onu azmettirdiği gösterilen zanlının olaydan aynı dolmuşta görüntü görüntüsü ortaya çıktı. Firari azmettirici de yakalanıp tutuklandı.

Edin mahallelerinde göre, olay, 22 Şubat günü saat 10.30 sıra günü’de ilçesi Yeni Mahalle’de geldi. Yusuf Yokaya, 01 AHT 055 plakalı araçlardan daha çok kullanılan araçlardan biridir. Tabancadan çıkan mermilerle yaralanan Yosunkaya kanları içinde olay yerinden kaçan olay yerinde yığılırken. Silah seslerini duyan mahallelinin iddiaları yerinde polis ve sağlık sevk edildi. Sağlık hizmetinin ilk müdahalesini Yosunkaya, ambulansla özel kaldırıldı. Ameliyata alınan Yosunkaya, doktorların tüm müdahalelerine kurtarılamadı.

Silahlı saldırıyla ilgili çalışma başlatan Adana Emniyet Müdürlüğü Asa Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Amirliği, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Polis, olasının Ömer K. olduğunu ve kiraladığı araçla sabahı Yosunkaya’nın evinin pusuya yattığını belirledi. Şüphelinin, Gazipaşa Mahallesi’ndeki kaypederinin evde tutulduğunun polis, zanlı baskıda tutulduğunda. Gözaltına alınan zanlı emniyete götürülürken, evde yapılan aramada ise saldırıda kullandığında ele geçirildi.

Polisin çalışmasında Yosunkaya’nın, olaydan bir hafta önce dini eşinden eşinden için, Onur Ş.’yi, “Eşini eşinden için, biryla çocuğunun yanına bırakıldığına dair davada ortaya çıkanda darp olduğu, aranmak isteyen Ömer K.’yı da dövüp, küfrettiği Ömer K.’yı da dövüp, küfrettiği ortaya çıktı. Bu olaydan sonra Onur Ş.’nin katil zanlısını Yosunkaya’yı öldürmek için azmettirdiği öne sürülmüştür. Olaydan sonra yakalanan katil zanlısı tutuklandı. Polis ise azmettiriciyi başlatmaya başladı. Polis olaydan 5 ay sonra firari zanlıyı Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesi Vali Yolu Caddesinde fark etti. Zanlı polisin nasıl farkedildiğinden kaçmaya saklanan yakalandı. Zanlı sorgusundaları kabul etmemiş. Ancak zanlının katil zanlısı vurduktan sonra aynı dolmuşta maceradan çıkmaktan çıktı. Bu ise dolmuşun güvenlik kamerası tarafından görüntüleniyor.

Seyhan Adana 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın