Aydın’daki pankart krizini Seçim Kurulu çözdü

Aydın‘daki pankart krizini Seçim Kurulu çözdü

AYDIN ​​- Aydın‘ın Efeler ilçesinde AK Parti İl Başkanlığının bulunduğu bina yan cephesine asılan ve krize neden olan CHP pankartı İl Seçim Kurulu kararı ile kaldırıldı.

Türkiye ortalaması olduğu gibi Aydın‘da genel seçim çalışmaları aralıksız devam ederken, seçime 18 gün kala Aydın‘da siyasi tansiyon da yükseliyor. Atatürk Kent Meydanı’nda bulunan ve aralarında AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın da yer aldığı binanın yan cephesine CHP Aydın İl Başkanlığı tarafından gece saatlerinde asılan pankart krizi neden oldu.

AK Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından binanın yan cephesine asılan pankart, elektrik verilerek indirilmek istenince CHP’liler durumuna karşı çıktı. Bölgeye gelen CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, konu ile ilgili sözleşmelerinin olduğunu ve sürgünün kaldırılamayacağını söylemesi üzerine iki taraf da mesele İl Seçim Kurulu’na taşındı. İl Seçim Kurulu tarafındaca iki parti muhafazakarlığının de ifadelerinin dinlenmesinin ardından, kuruldan pankartın aykırı ve usulsüz olarak olduğu gibi gerekçelere hükmedildi.

Kararın açıklanmasının ardından iki partinin üyeleri de Atatürk Kent Meydanı’nda toplanmaya başladı. Pankart vinçle asıldığı yerden indirildi. İndirilen pano, CHP üyeleri tarafından teslim alınmasının ardından her iki parti üyesi de işlemcili bir şekilde dağıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi AK Parti Efeler Aydın Yerel Haberler

Yorum yapın