Avar: İsrail Ve Türkiye, ABD’nin Yardımcı Gücü

Gazeteci-yazar Banu Avar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli Kitap Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Avar, ‘Hangi Dünya Düzeni’ adlı söyleşinde ABD’nin işgale yönelik kullandığı üç ana silahtan söz etti. Televizyonlarda algıları bulandırmaya yönelik çok sayıda kayıtlı programın kayıtlı olduğu Avar, “Bunların sahip olduğu sokan güç ABD. Bu güç sahiplerinin algılarını bulandırarak hiçbir eylem karşısında tepki vermemesini sağlar. ABD üç ana gücüyle Türkiye ve Ortadoğu üzerinde işgal planları yapıyor. Dikkatli olun, algılarınızı açık tutun” dedi.

5 SAAT BOYUNCA KİTAPLARINI İMZALADI

Büyükşehir Belediyesi’nin yönetimi Kocaeli 3. Kitap Fuarı’na katılan gazeteci yazar Banu Avar, söyleşi öncesi kitaplarını imzalarken Avar’a okuyucular büyük ilgi gösterdi. Banu Avar yaklaşık 5 saat boyunca stantta kalarak kitaplarını imzaladı.

ABD’NİN ÜÇ ANA GÜCÜ

Fuar Merkezi’ndeki üç numara solanda okurlarıyla buluşan Banu Avar, “Hangi dünya düzeni” üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşisinde ABD’nin bir ülke üzerinde Ofkkkullanacağı 3 güç olduğunu söyleyen Avar, “Bunlardan ilki o insanların algılarını bulandırarak hiçbir eylem karşısında tepki vermemesini sağlama. Son gücü ise akıllı güç.Bu güç her iki gücü kapsayıcı.Yani insanların beyinleri üzerinde oynanarak, umut tacirliği yaparak dünyadaki insanlara korkulu anlar yaşatmaktır.

YALAN HABERLER ALGIYI BULANDIRIYOR

Seyrettiğimiz, uyguladığımız, izlediğimiz gizli bir reklam olduğunu ifade eden Avar, siyasi içeriği yalan haberler algıların bulandırıldığına dikkat çekti. “Bunları yorumlama algılarınızı uyandırın çünkü bu haberlerin algı yeteneklerini köreltiyor” diyen Avar, ” Bu sunumlar koloninin bize dayattığı ormanın dış görünüşü. Survivor gibi Şans Kapısı gibi programlar var. ABD 3 kullanarak bölgeleri işgal ediyor bölüyor. bu güçlerini sırasıyla kullanarak insanların zihinlerini bulandırdı ve sonucu olarak görüyoruz.

YUGOSLAVYA ÖRNEĞİNİ VERDİ

Türkiye’nin dünyadaki muhalefeti gibi partiler, dernekler ve medya olduğunu söyleyen Avar, “Bu ülkedeki seçimlere kadar karışıklık yaşamamız büyük bir ihtimal. Sonunda kadın Hırvat eşini öldürecek geldi ve ülke parçalandı. Avar, söyleşisinin son bölümü ise okurlarının sorularına ayırdı.

Survivor Güncel Haberler

Yorum yapın