Atakum Belediye Başkanı Deveci, Ata Toprağını Kılıçdaroğlu’na Teslim Etti

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atatürk’ün tarafından gönderilen Atakum tarafından gönderilen Atakum’dan gelen bir gönderiyi CHP Genel başkanı Kemal Kılıçoğlu’na teslim etti. Ata teslimi teslimi Kılıçdaroğlu, “Selanik’ten teslim, nar ağacının altından toprak benim için çok değerli, hepimiz için çok değerli. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülke için ne kadar hepimiz alana sahip. Tarih ve bütün dünya da bilen bir lidere sahip Bu tür bir ülkeda harcı, emeği ve alın teri olduğu için çok gururluyuz” dedi.

CHP Balkan Masası’nın düzenleyicisi olduğu gibi organize edilmiş’ ‘Gençlik Geleceğimiz’ uygulama programında Rodop Bisiklet Spor Grubu (RODOP Bisiklet Spor Grubu) üyeleri, Uluder Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evin içinde bulunan nar ağacınınnn toprak 17 Mayıs’takum’a ulaştırmıştı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı’nda sistemle CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Faik Öztrak ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye emanet edilen ata hava, Öztrak ve Başkan Deveci tarafından, CHP grubu Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim edildi.

Başkan Deveci, Kılıçdaroğlu’na, 19 Mayıs’ta yapılan Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde sergilenen Bandırma Vapuru tablonu hediye etti.

“BU TOPRAK HEPİMİZ İÇİN DEĞERLİ”

Genel Başkan yardımcısı Faik Öztrak ile Başkan Deveci’ye teşekkür eden Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Selanik’ten, nar ağacının gelen toprak benim için çok değerli, bizim için çok değerli. Atatürkçülük, geçmişten dersimiz hepimiz için inşa edilmiş bir kaynaktır. Sadece biz yaşamayacağız, bizim gibi düşünmeyenler de özgürce yaşayacak. Ankara’ya kadar devam edecek bir mücadele. İzmir’de kalkınacak nasıl yapılır diye yapılan bir ekonomit kongresi Bütün bunlara, Osmanlı’dan devir alınan dev asa bir borç yükü. Ülkeyi fabrikalarla, demir yollarıyla bağıştılar. Osmanlı’nın borcunu oğlu kuruşuna kadar ödediler. üstün hiçbir güçlünün tasarımında asla ve asla eğilmediler. İşte biz, onlarrunlarıyız.”

Yerel, Politika, Haberler

Yorum yapın