Asker eğlencesinde havaya ateş eden maganda 2 ruhsatsız tüfekle yakalandı

Asker eğlencesinde havaya ateş eden maganda 2 ruhsatsız tüfekle yakalandı

AKSARAY – Aksaray‘da asker eğlencesinde ateşli tüfekle ateşleyen kişiler jandarma ekipleri tarafından 2 tüfek ve fişeklere birlikte yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, bir asker eğlencesinde havaya ateş açıldığı ihbarını alan Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin eğlencenin yapıldığı yerde bir süre dinleme yaptı. Yapılan dinlemenin ardından tüfek seslerini duyan jandarma ekipleri anında olaya müdahale ederek ateş açan bir şahsı tüfekle birlikte yakalandı. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı görüşmelerinde şüphelinin aracında da arama yapan jandarma ekipleri, 2 adet tüfek ve 32 adet fişek ele geçirdi. Şüpheli gözaltına alınırken ruhsatsız olduğu kayıtlı tüfeklere ve fişeklere el konuldu. Gözaltına alınan şüpheli ifade alınmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklama, “Aksaray İl Jandarma Komutanlığınınca, sorumluluk alanlarımızda yapılan düğün, nişan, asker eğlenceleri gibi amaçladıklarınde silahla ateş etme olaylarının özelliklerine yönelik titiz ve gayretli unsurlara gece gündüz demeden aralıksız olarak devam ettirilmesi” denildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Jandarma Aksaray 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın