Arap basınından bomba iddia! “Muhalefetin tüm planları bozulabilir” diyerek erken seçim için tarih verdiler

Arap medyası 2023’teki seçimle ilgili dikkat çekici bir iddiayı ortaya koydu. 1989 yılından beri yayın evine devam eden ve Londra merkezli medya kuruluşu Al-Quds al-Arabi’ye konuşan Türk kaynakları, AK Parti ile MHP’nin seçim tarihinde bir önceki almak için içinde hazırlık olduğunu ileri sürdü.

İsmini sahip olduğun ve AK Parti’ye yakın olduğu belirtilen kaynak, bütün hazırlıkların yapılmaya başlandığı ve erken seçim ölçüsünün masada olduğunu aktardı. AK Parti ile MHP’nin buluşmalı bir şekilde iletişimde hayata dikkat çekerken, net bir tarih üzerinden gidilemeyeceğini de belirtti.

Gazete, “Türkiye’den bir kaynak Al-Quds al-Arabi’ye konuştu: İktidar partisi seçimleri erkene çekme olasılığına hazırlanıyor” başlığıyla haberi okurlarına duyurdu. Öte yandan haberde, “AK Parti çevreleri arasında seçimin geleceği Nisan’ı gözaltına almaya ilişkin konuşmalar yapılıyor. Seçimin Mart günü Ramazan’dan önce yapılmasına ilişkin konuşmalar var ama bu seçeneğe Erdoğan’ın partisi sıcak bakmıyor” denildi.

Arap medyasındaki haberlerde erken seçim için ilk adım MHP’nin mi yoksa AK Parti’nin mi atacağının henüz bilinmediği belirtildi. Haberde AK Parti’nin toplantısında Nisan ayında erken seçim için öne çıktığını belirtirken, Mayıs çıkışlarının başında da AK Parti’nin toplanmaya alındığı seçenekler arasında olduğu bir tanesi.

Öte yandan haberde, seçimin erkene alınmasının muhalefet planının planlarını ve hesaplamalarını bozabileceği belirtildi. Henüz seçimler için net bir strateji veya adayların muhalefetinin, erken seçim tarihini gerçekleştirmede zorlanabileceği belirtildi.

Kaynak: Sözcü

Tüm seçim sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait tüm geçmiş seçim sonuçları.
Erdem Aksoy
Erdem Aksoy
Gündem Editörü survivorallstar2022.com – Politika

İYİ Parti AK Parti Politika Güncel Haberler

Yorum yapın