Antalya’daki kültür merkezinin bakımsızlığı olay çıkardı! Muhittin Böcek ve Tamer Karadağlı birbirine girdi

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer KaradağlıAntalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ortak kullandığı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin bakımsız halini görünce, “Belediye görmüyor mu? Rezalet” diyerek sitem etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Karadağlı’ya Muhittin BöcekGelen cevap gecikmedi.

“BİNANIN TAMİR İŞLERİ BAKANLIĞA AİTTİR”

Karadağlı’nın sözlerinin ardından Halk TV’de yayınlanan Muhittin Böcek, şu ifadelerle yanıt verdi: “Seçime 2 gün kala görüyorum ki bazı kişiler var. oy Heyecan daha da arttı. Genel Müdürleri Tamer Karadağlı’yı siyaset yapması için Antalya’ya gönderdiler. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanımıza, Devlet Tiyatroları Genel Müdürümüze açık çağrı yapıyorum. Belediyenin 2006 yılında Bakanlığa tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi Tesislerinin onarım, bakım ve onarımı, sözleşmede açıkça belirtildiği üzere Bakanlığın sorumluluğundadır. “Bu arkadaşın kamuoyunu yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine genel müdür olarak görev yapıp yapmadığını bilmesi gerekirdi.”

Antalya'daki kültür merkezinin bakımsızlığı ortalığı karıştırdı!  Muhittin Böcek ile Tamer Karadağlı kavga etti

“BU ÇOK UCUZ BİR SİYASİ YÖNTEM”

“Çok gezmek istiyorsa belediyemize ait Antalya Şehir Tiyatroları’nın salonlarını, tesislerini ve tesislerini gezebilir. Sanata ve sanatçıya ne kadar önem verdiğimizi görebilir. Antalya’ya gelip kandırmaya çalışmak çok ucuz. İlgilenmedikleri, bakım onarımını yapmadıkları bu tesisteki videolarla sanki Antalya halkını cezalandırıyorlarmış gibi kamuoyunu bilgilendiriyorlar.” “Bu bir siyasi yöntemdir”

“İSTERSENİZ TURİZM ŞEHRİNDE LİSANS VERİLMEYEN TESİSLERİ KONUŞABİLİRİZ”

“Tabii ki genel müdür isterse gelip bizimle tiyatroyu, operayı konuşabilir ama geldiğinde biz de onun desteklediği adayın Kepez’de açtığı, erkeklerin yaşadığı yüzme havuzlarını da konuşuruz. ve kadınlar bir arada giremiyor. Kültür, sanat ve çağdaşlıktan bahsederken, isterse turizm kentinde ruhsat alınamayan tesislerden de bahsedebiliriz.”

TAMER KARADAĞLI: Sn. BAŞKAN, PROTOKOLÜ DİKKATLİCE OKUYUN

Tamer Karadağlı da Instagram hesabından Böcek’i etiketleyerek, “Haşim İşcan Kültür Merkezi belediyeye ait. Biz orada sadece kiracıyız. Protokolümüzdeki yazıyı okuyorum: ‘Muhtemelen büyük bakım, onarım ve onarım masrafları Protokol sürecinde meydana gelebilecek arızalar belediye tarafından karşılanacak.Basit ve kullanışlı bakım, onarım ve tadilat “Tamir masrafları da bakanlığa ait. O binanın tek kiracısı Kültür ve Turizm Bakanlığı. Sayın Cumhurbaşkanı lütfen protokolü dikkatle okuyun” dedi.

Antalya'daki kültür merkezinin bakımsızlığı ortalığı karıştırdı!  Muhittin Böcek ile Tamer Karadağlı kavga etti

Alakalı haberler

Ecem Altan

Tamer Karadağlı Muhittin Böcek Politika Antalya Sanat Dergisi Kültür Sanat Politika Haberleri

Yorum yapın