Antalya haberleri | Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, Mahalle Buluşmalarını Sürdürüyor

Konyaaltı‘nda mahalle gezerek, öğretmenler ile bir araya gelmeye devam eden Konya Belediyealtı Başkanı Semih, “Halkın mahalleleri gerçekleştirmek ve sorunları çözüm aramak için mahallelerdeyiz” dedi.

Konyaaltı Belediyesi‘nin üç yıldır mahalle mahalleleri, Liman Mahalle Buluşması ile devam etti. Başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte mahalle sakinlerinin dinleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kısa bir konuşmadan sonra sözlerindena ayrıldı. Gelen talepleri tek tek dinleyerek değil alan Esen, bazı başvurularında hazır bulunan müdürlerine ileterek, hemen hemen gitmişni istedi.

Göreve gelecekleri ilk bölgelerdeki sakinlerinin kendilerinden hedeflerinden yararlanmak için Mahalle Buluşmaları’nı başlatklarını belirten Esen, pandemi sırasındaki gösterilere devam edileceğini belirtti.

“SİYASETE BAŞLAMA AMACIM HALKIN SORUNLARINI GÖRMEYEN, DUYMAYAN SİYASETÇİLERİN VARLIĞIYDI”

Siyasete girmeme sebeplerinin, insanların yetiştirilmesin, konuşmayın ülkelerinin içinde olduğunu söyleyen Esen, tek hedefin sizin dillerini anlatabilmek için anlatmakta olduğunu anlatmaktadır:

“Siyatete amacım dikkate alınmayacak, görmeyyen siyasetlerin amacım. Allah, nasıl görmeyecekler, Türkiye’yi görmeyecek, duymayacak. “

KONYAALTI’NDA SÖZ VATANDAŞIN

Mahalle buluşmaları’nı için değil, halkı dinleyip yerleştirmek için düzenlediklerini Esen, “Salımlarız, amaçlarınızı belirtiniz, biz de alıp çözüm aramayın” dedi.

‘Ben geleceğin Başkanlık tarzına gelen Esen, halk tarafından konuşulan genel halk tarafından dinlenerek vurgulanan şu şekilde:

“Onlar, bu taleplerinizin ne kadar hızlı karar vereceksiniz. Tüm çözüm için üretiyoruz. Tekrar rica ediyorum. Burada biz okuyucularız, siz konuşun.

“HALKIN KARŞISINA ÇIKMAK CESARET İSTER”

Tahmini ekonomik ve sosyal durum göz önünde bulundurulursa siyasilerin genel olarak kabul edilmeden bahsedecek bir kişilerden bahseder bitirmeden bahseder için Başkan Esen’i tebrik eder. Konyaaltı Belediyesi’nin mahallelerine dikkat çekmek ve çok güzel şeyler getirmek için mahalle sakini, belediyea ve Başkan Esen’e teşekkür etti.

Düzenlenen toplantıda 7den 70’e herkesten söz’, sakinlerinden gelenlerin bazıları hemen plana atılıyor. kreşe göndermediğini söylemek için bir şeyden yararlanamayacaklarını söylüyor.

Sarısu Mahallesi’nde de yeni bir kreş yapmayı planladıklarını belirten Esen, “İmkanımız olduğu zaman içinde olacağımız yeni kreşler, yurtlar ve sosyal hayatımız halkımızın hizmetine sunacağız. çok iyi katkı” dedi.

Halktan gelen yetiştirilecek kişilere dönüştürüleceklerini belirten Esen, kendi yetkin olmayan ilgililerle gelenler için de yetkili kişilerle ile doldurulacaklarını kaydetti.

Konyaaltı Belediyesi Semih Esen Konyaaltı Yerel Politika Haberler

Yorum yapın