Ankara bu iddiayı konuşuyor: Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye Milli Eğitim Bakanlığı teklif edecek

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal KılıçdaroğluHalk TV canlı yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce‘nin adaylığı ile ilgilide konuşan Kılıçdaroğlu, eski yol arkadaşına bir mesaj gönderdi.

Programda “Muharrem İnce ile görüşecek misiniz? Nedir ondan beklentiniz?” sorusuna cevap veren Kılıçdaroğlu, “Ben bütün partileri ziyaret ederim. Memleket Partisi‘ni de ziyaret edecek. Olması gereken şu: Birinci turda bu işi alıp Türkiye’yi ikinci kez yormamak lazım. Doğrusu bu” diyerek üstü kapalı çağrı yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun kararına İnce’den jet yanıt geldi. Gazeteci Candaş Tolga Işık’a konuşan İnce, Kılıçdaroğlu’nun kendisiyle ağabeyi ifade ettiğini belirterek “Memnuniyetle görüşür, konuşurum” dedi.

Yaşanan gelişme sonrası Ankara kulisleri yeni bir iddiayla çalındı. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile bir araya gelecek olan Millet İttikakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık için imza toplama seanslarında bulunan siyasetçiyi seçimi kazanmaları durumunda Milli Eğitim Bakanı yapma teklifini bir kez ileri sürdü.

İnce’nin en büyük hayalinin Milli Eğitim Bakanlığı yapmak olduğunu bilen Kılıçdaroğlu’nun mezrasında birçok CHP’linin dile getirdiği “eğitimdeki listeleri, üniversitelerin içine düşürüldüğü durumu Muharrem İnce gibi biri çözer” ölçeklerinin payı olduğu ifade ediliyor. İnce’nin böyle bir teklife “hayır” diyemeyeceği de konuşulanlar arasında.

Seçim Sonuçları
Erdem Aksoy
Erdem Aksoy
Gündem Editörü survivorallstar2022.com – Politika

Milli Eğitim Bakanlığı Kemal Kılıçdaroğlu Memleket Partisi Muharrem İnce Politika Güncel Haberler

Yorum yapın