Aleyna Tilki, kariyerine 14 yaşında başlayan 22 yaşında bir Türk şarkıcı-söz yazarı. Tilki, ilk yıllarından itibaren Türkiye’nin en parlak genç sanatçılarından biri haline geldi. Geçen yıl, Warner Music Group yükselişini not aldı ve ona bir plak anlaşması teklif etti. Kısa bir süre sonra, Dua Lipa ve Diplo gibi isimlerin ortak yazarlık katkılarını içeren, merakla beklenen ilk single’ı “Retrograde”i çıkardı. Tilki, 2021’de uluslararası süperstar Dillon Francis ile yaptığı iş birliğiyle tanınıyor. Şarkıları “Real Love”, Billboard Dance Chart’a giriş yaptı ve Türk pop yıldızımızın kariyerini yeni zirvelere taşıdı. Kısa süre önce “Al or Leave it” adlı bir single yayınladı ve bu sonbaharda hayranlarıyla daha da fazla müzik paylaşmaya hazırlanıyor. Sanatçı olmak istediğinizi ne zaman anladınız? Çocukken şarkı söylemeyi hep severdim ama bilime takıntılıydım ve büyüdüğümde laboratuvarda çalışmak istiyordum. Biraz daha büyüdükçe duygularım için bir çıkışa ihtiyacım vardı, bu yüzden her şeyi müziğe döktüm. Spotify EQUAL Global Müzik Programı elçisi olarak deneyiminiz nasıldı? Çocukluğumdan beri bu anı tezahür ettiriyorum. EQUAL’ın bir parçası olmak benim için büyük bir onur çünkü program benim temsil ettiğim şeyle uyumlu. Size ve müzikal yolculuğunuza katılmış olan müzikteki kadınlar kimler? Dua Lipa, ilk single’ım “Retrograde”nin yazarlarından biriydi ve bu benim için dünyalar demekti. Türk efsanesi Selda Bağcan beni her zaman müzikal ve duygusal olarak destekledi. Son olarak, ama kesinlikle en az değil, kardeşim Ayca Tilki. O da bir sanatçı ve büyümesini görmek için sabırsızlanıyorum. Müzik kariyerine başlamak isteyen kadınlara vereceğiniz bir tavsiye nedir? Bedeninizi ve imajınızı koruduğunuzdan emin olun. Cesur ol ve kendi yolunda yürü. Vücudunuzu sevin ve sizin için önemli olan değerlere sadık kalın. Endüstrinin sizi şöhret için önemli olan şeylerden ödün vermeye zorlamasına izin vermeyin. Çalma listenizde bu yıl tekrar ettiğiniz üç kadın kim? Amy Winehouse, Selda Bağcan ve Rihanna.

Aleyna Tilki, kariyerine 14 yaşında olmak 22 yaşında bir Türk şarkıcı-söz yazarı. Tilki, ilkten itibaren Türkiye’nin en parlak tasarımcılarından biri geldi. Geçen yıl, Warner Music Group yükselişini onaylatmadı ve onay verdi. Kısa bir süre sonra, Dua Lipa ve Diplo gibi isimlerin ortak yazarlık katkılarını içeren, merakla beklenen ilk single’ı “Retrograde”i çıkardı. Tilki, 2021’de uluslararası süperstar Dillon Francis ile iş birliğiyle tanınıyor. Şarkıları “Real Love”, Billboard Dance Chart’a giriş yaptı ve Türk pop yıldızının kariyerini yeni zirvelere taşıdı. Kısa önce “Al or Leave it” adlı bir tek yayınlandıktan ve bu gece taraftarlarıyla daha da fazla müzikle karşılaşmaya hazırlanırken.

Olmak üzerei ne zamanınız tasarımınız?

Çocukken şarkı söylemeyi hep severdim ama bilimsele takılmalıydım ve büyüdüğümde laboratuvarda sevişme. Daha fazla eksik eşyam için bir çıkışa sahip olmak, bu konuda biraz her şeyimiz için hazırım.

Spotify EQUA Programı elçisi olarakLınız nasıldı?

Çocukluğumdan beri bu anı tezahür ettiriyorum. EQUAL’ın bir parçası olmak benim için büyük bir şeyle programım benim için büyük bir şeyle uyumlu.

Beden ve müzikal bayanlaruza katılmış olan müzikteki Vikiside?

Dua Lipa, ilk single’ım “Retrograde”nin yazarlarından sistem ve bu benim için dünyalar demekti. Türk efsanesi Selda Bağcan beni her zaman müzikal ve duygusal olarak destekledi. Son olarak, ama kesinlikle en az değil kardeşim Ayca Tilki. O da bir tecrübe ve tecrübe için sabırsızlanıyorum.

Müzikten başlamak üzere istenmekte olan bir tavsiye nedir?

Bedeninizi ve imajınızı koruduğunuzdan emin olun. Cesur ol ve kendi yolunda yürür. canlıuzu sevin ve boyutlandırma için olan değerlere sadık kalın. Endüstrinin boyutu için olanlar için uygulanmadan geçiş yapmaktan zorlanmaktan vazgeçmek.

Çalma listenizde bu yıl tekrar üç kadın kim?

Amy Winehouse, Selda Bağcan ve Rihanna.

Yorum yapın