Aleksandar Stanojevic: “Yeni teknik direktörlere karşı oynamayı sevmiyorum”

– Aleksandar Stanojevic: “Yeni teknik direktörlere karşı oynatmayı çalıştırıyor”

KONYA – Konyaspor Teknik Direktörü Aleksandar Stanojevic, Trabzonspor maçının kendilerinin için çok önemli olduğunu belirterek, Trabzonspor’un iyi durumda olmadığını, yeni bir teknik direktörlerinin olduğunu ve yeni teknik direktörlere karşı oynamayı sevmediğini söyledi.

Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Trabzonspor’u konuk edeceği mücadelenin hazırlıklarına Teknik Direktör Aleksandar Stanojevic şefliği devam etti. Kayacık Tesisleri’nde yağmur altında yapılan antrenman öncesi Aleksandar Stanojevic ve futbolculardan Marlos Moreno, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor maçında kendi sahalarında oynadıkları için çok önemli bir karşılaşma kaydeden Stanojevic, “Yeni bir teknik direktörleri var ve tabii ki şu anda iyi bir durumda değiller. Geçen sene şampiyonu olan bir takımdı ama şu an maalesef ki yeni teknik direktörleri var ve yeni teknik direktörlere karşı Oynamayı sevmediğimi yönlendirir.Kendi stilimizi, kendi taktiklerimizi, kendi oyunumuzu oynayacağız ve nasıl gideceğini göreceğiz.

Trabzonspor Teknik direktörü Nenad Bjelica hakkında konuşan Stanojevic, “Hırvatistan’da yaptığı işleri takip ediyordum. Aynı dili konuşuyoruz ama tanışıklığımız yok. Onu şu an tıslayabiliyor ve anlayabiliyorum. İyi şanslar dilemek istiyorum ona ama maçımızdan sonra” ifadelerini kullandı.

“Sakatlıklarla mücadele etmek istiyoruz”

Takımda yaşayan sakatlıklarla mücadele edenleri aktaran Sırp teknik direktörü, “Sakatlıkların bir kısmı bizim sorumluluğumuz, bazıları oyuncuların kendi bireyselleri. .

Moreno: “Mutlak galibiyet almak istiyoruz”

Trabzonspor maçının çetin geçeceğini ifade eden Moreno ise, “Rakibimiz güçlü. Ama biz gerekli hazırlıklarımızı bu hafta boyunca yaptık. Rakibimize karşı mutlak galibiyet almak istiyoruz” dedi.

Süper Lig’i değerlendiren Moreno, “Türkiye ligi mücadelesinin üstün olduğu, iyi, kaliteli, agresifliğin yoğun olduğu bir lig. Bunların en büyük katkılarından bir tanesi de arkadaşlarının bana bu konuda oldukça yardımcı olması” ifadelerini kullandı.

“Göl atmaya ulasmamalidir”

Gol atamamanın üzerine hafif bir stres olduğunu anlatan Kolombiyalı futbolcu, “Bunu takım arkadaşlarıyla birlikte ilerleyen süreçte golle biraz daha azaltacağım. Golü atmaya çıkacağıma gideceğini” diye konuştu.

Trabzonspor Konyaspor Spor Haberler

Yorum yapın