Akşener: “Yargıdan Birini Gönderdiler, İsmini Değiştirerek Gitti. Orada Destek Talep Ettiler”

İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener, “Durup durup bana Tayyip Bey ile Abdullah Öcalan’a varasıya yakın akrabalığa varan ahbaplığı anlatmak zorunda bırakıyorlar. Abdullah Öcalan’ın kardeşine Sayın Erdoğan ‘Bizim Mehmet’ dedi. Dolmabahçe notları var. Yargıdan birine gönderdiler, adını değiştirerek gitti. Orada destek talep ediyorlar” dedi.

İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener, bu akşam Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın ‘Teke Tek’ daveti konuk oldu. Akşener, şöyle konuştu:

“EN DÜŞÜK OYUMUZUN YÜZDE 15 OLACAĞINA DAİR BİR KANAAT VAR”

“Bütün genel anket ortalamasını alma bir veri işleme işlemlerini en düşük oyumuzun yüzde 15’ine ilişkin bir kanaat var. Kovid-19’dan beri anketler telefonla yapılıyor. Ama bunların ortalamalarından böyle bir mantık yaptı Birol Bey ama ben bunun daha yüksek sınırlarına dair bir iddianın sahibiyim.

Benim yapmaya çalıştığımı, vatandaş anladı. Şimdi birinci turda kazanmak konuşuluyor bu ülkelerde ve o konuda ben de sahada çaba ki birinci turda kalmaz biz ve samimiyetle insanların feraseti bazılarından daha üstün. İkide bir ‘Meral hanım sahada çalışacak mı’ gibi saçma sorular oluyor. Ben şu anda 22 noktayı tamamladım. Sayıları Bilmiyorum, 13 Mayıs dahil programım var.”

“SINIFSAL OLARAK, HER BİR SINIFIN KADININ VAR, HER YAŞIN KADINI VAR”

Sağ görüşlü seçmenin CHP’ye bakışı ile ilgili bir hayvanı Akşener, şu uyarıyı verdi:

“İslamcı kesim, daha kompakt bir yapı olduğu için eskiden çok fazla bu işlerin içinde değillerdi. Din üzerinden kavgayı Demokrat Parti- CHP’ye beraber verdiler. Getirdiği bir üsttencilik vardı hep Sınıfsal bir şey aslında, kimse sınıfı konuşamadığı için Türkiye’de bulgular. Sayın Erdoğan ve arkadaşının çılgın gibi konuşmaları.Bu çılgın konuşmaların anlatımı ekonominin berbat oluşu,evlerde artık açlığın konuşuluyor olması.ve kadınların sahaya inmiş olması.Sınıfsal olarak,her bir sınıfın kadının var,her yaştaki yaşta var.Tülbentlisi var,ipek örtülüsü var,şalvarlısı var, yeleklisi var, pardösülüsü var.Benim organlarım inanılmaz bir kadın profili var.İnsanlar acı çekiyor ve Kemal Bey’in bu grupları önemli.”

“KADINLARIN ÇEKTİĞİ ACIYI BİLİYORUM, BİZZAT YAŞADIM. İNANIYORUM Kİ BEN ÇÖZERİM. ONUN İÇİN DE DESTEK İSTİYORUM”

Akşener, A haber Yayınında Onur Erim’in kendisi ile ilgili sözlerine yönelik yaptığı açıklamalara yöneltilen düşmana şu denetçiyi verdi:

“Beş vakit namaz kıldığı, her zaman gökyüzünü çizen bu arkadaşın zamanında, yani Sayın Erdoğan’ın zamanında ziyaretini aldattıklarım ima edildi, arkasından fosforlu diye etiketi açıldı hakkımda, evim basıldı. Şu anda MHP’de önemli siyasetçilerden bir tanesi, bizim için nesebi gayri sahih dedi.Yani ne demek bu?Analarımızın ve bizim babalarımızın başkası olduğu.En son 2015’te A Haber’de gen cinsiyetim üzerinden cinsiyetçi bir cümle kuruldu.Söylemeye çalıştığım şey şu,bu değerse bütün kadınların yapılan bir işmiş bu dönemde.Bu dönemde bu kadar Azlığının teşkilatı, Sayın Erdoğan’ın bu konuda çok rahat olması.Bütün kadınların ‘sürtük, çürük’ dedi.Sonra bir şey daha fark ettim, cinsiyetiniz üzerinden bir koca soru işareti oluştu diye, gülerek yapılan bir tarife… Bir daha şey fark ettim, kadınlar çok şeye maruz kalmakta kalmıyor ama söyleyemiyor. Her türlü konuda kadını çalıştırır. Şimdi, bu seçiminin alınmasına bu derece kelle koymamın nedeni biraz da budur. Kadınların çektikleri acıyı yönetme, çalıştırma. İnanıyorum ki ben çözerim. Onun için de destek istiyorum. Balık baştan kokarmış, öyle yürüyerek gidiyor.”

“Ey KADAR İLGİNÇ Kİ HDP İLE İYİ PARTİ OĞLU DERECE DÜRÜST”

HDP’ye yönelik Akşener şu değerlendirmeyi yaptı:

“HDP’nin o masada olmadığını herkes biliyor. Yeşil Sol parti oldu ama ana gövdesi HDP. HDP’nin Mithat Sancar tarafından sayın Kılıçdaroğlu’nun destekleyeceğini Açıklama için de herhangi bir pazarın gideceğini ilan ederek açıkladı. Ben okudum. HDP diyor ki, ‘ Hayır bizim böyle durumumuz yok’.Millet İttifakı’nın içinde en fazla biz gagalanıyoruz bu konuda.MHP, HÜDA-PAR ile yan yana olmayı kabullendi, ‘Hizbullah’la yakınlıkları yok’ dediler, geçtiler gittiler.Ama HDP’nin oturmadığı bir masada HDP var diye diye iki parti hakaret işitiyor.kullanarak biz ondan sonra hdp kurumsal hakaret zinciri oluyor.diyelim ki chp ‘onların oyu daha yüksek, sizin oylarınız yetmiyor’ dedi diyelim, biz yüküz.o kadar ilginç ki hdp ile iyi parti son derece dürüst. Bizim ne arkadan ne önden herhangi bir ilişkimiz yok, onların da anlaşması yok.Bu ipin ucu o kadar kara ki, Kürt oranı PKK’lı haline geldi.AK Parti Kürtlerin oyunu istemiyor mu?İYİ Parti, CHP, diğer partiler Kürtlerin oyunu istemiyor mu? Her siyasi partiye oy verenin oyunu istiyoruz. HDP’nin içinde doğal olarak yüzde yzüz PKK’yı kullanılanların oyları vardır ama PKK ile bağlantılarının olmayanların da oyunu var. AKP’ye oy veren Kürlerin tamamı PKK’lı ama buna karşı oy veren Türkler de hain ve terörist… Bunu çok tehlikeli buluyorum. Bizi dış güçler bölemedi ama bu dil böler.”

“BEN BÖYLE BİR İŞ YAPMIŞSAM SAYIN ERDOĞAN’A SESLENİYORUM, DERHAL O ŞEREFLİ TÜRK POLİSİNİ ÇEKSİN. BEN OSLO’DA BULUNMADIM”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bu seçim bir darbe girişimidir” yürüttüğü Akşener şöyle değerlendirdi:

“O kadar vahim bir cümle ki bu. Sayın Erdoğan’ın İçişleri Bakanı 31 Mart sonrasında İstanbul’da ikinci seçime giderken, TRT’de Osman Öcalan görüşmesi yayınlandı. Abdullah Öcalan’ın mektubu yayınlandı. Sayın Bahçeli ‘Bu mektupları muhafaza’ dedi. İçişleri Bakanı ‘Meral Hanım ile Temel Bey Kandil’le kağıt gönderdi’ dedi.Her ikimizin de dokunulmazlığı yok.Bu hukuksuzluk.Çıkıp dedim ki, ‘Sen ne işe yarı kardeşimsin? Diyarbakır’da faili meçhulcü derken İstanbul’da Kandil’de kağıt imzaladı denmesi yalanın üstesinden bir çirkinlik. Böyle bir iş yapmışsam Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, otomatik olarak o şerefli Türk polisini çeksin.Ben Oslo’da bulunmadım.Ben Habur rezaletini yapmadım.Sizinle söylüyorum ki, ister PKK, ister FETÖ, ister Hizbullah ne kadar varsa, gümrük bağlantılarını, iltisakı, sempatisi ben de varsam ben de dahil Cenab-ı Hak kahrı perişan eylesin. PKK ile mücadele etmiş şahıslardan biriyim ben. Benim hala dokunulmazlığım yok. Böyle bir şey varsa tutuklayın.

“BİR DAHA PARLAMENTER SİSTEMİ KONUŞMAYACAĞIMIZ SEÇİM”

Bu gerçekten önemli bir seçim. Bir daha parlamenter sistemi konuşacağımız seçim. AK Partililere sesleniyorum. Biz diyoruz ki, güçlendirilmiş, 21 yüzyıl değer setlerine uygun bir demokrasiye, egemenliğine geçeceğiz diyoruz. Demokrasi vaat eden bir yapı öfkesini yenmek zorundadır. Ama diyelim ki Sayın Erdoğan kazandırdılar, ben onların yerinde olsam Sayın Kılıçdaroğlu’na oy veririm. 5 sene sonra bir daha seçilemeyecek, partisinde damatlar dışında kimse yok. Doğal olarak buradan seçilecek ve bir daha parlamento sistemi konuşulamayacağı için bu yetkilerle öfke yumağı biri seçilecek. AK Parti’yi çok yedilerin yanında ben olsam Sayın Kılıçdaroğlu’na ve bize oy veririm. Artık biz bu dilden bıktık.”

“YARGIDAN BİRİNİ GÖNDERDİLER, İSMİNİ DEĞİŞTİREREK GİTTİ”

Hapishanedeki PKK’nın dış dünyada salınacağı iddiasını yalanlayan Akşener, şu şekilde açıklama yaptı:

Durup durup bana Tayyip Bey ile Abdullah Öcalan’a varasıya yakın akrabalığa varan ahbaplığı anlattırmak zorunda bırakıyorlar. Abdullah Öcalan’ın kardeşine Sayın Erdoğan ‘Bizim Mehmet’ dedi. Dolmabahçe notları var. Yargıdan birini gönderdiler, adını değiştirerek gitti. O da ‘Sonra inkar niyeti, yazıya gitmeleri lazım’ demiş, bu kısım beklenmiyor.Basından.Kimin algılama, nasıl yorumlama hakkında bilgi.31 Mart sonrası İstanbul’a yapılanlar meydanda.Ne PKK’sı FETÖ’sü, ne Hizbullah’ı, Gaffar Okan ‘ın Gonca Kuriş’in katilleri de herhangi bir şekilde serbest kalacak diye bir anlaşma mümkün değil.. Öcalan mahkemesiyle ilgili ne kadar avukat varsa, şehit yakınları adına ne kadar kişi varsa organize eden kişi benim.30 bin kişi deniyor, 40 bin kişi deniyor. Türkiye’nin saldırgan örgütü kurarak cinayet tanık kişi, bütün ölümlerden sorumlu. İster Kemal Bey olsun ister Öcalan’ın kardeşi olsun. haline çevirirseniz bu iki kutuplu bir dış politika olur.

Akşener, savunma sanayisine ilişkin koruyucu şu önlemleri verdi:

“BU İKİ TÜRK’ÜN KURMUŞ OLDUKLARI ŞİRKETİ DE KÖTÜLEMEK DOĞRU DEĞİL; BURADAN BAYKAR’A SAVAŞ AÇILMIŞ BİR SONUCU ÇIKARMAK DOĞRU DEĞİL”

“ROKETSAN zamanından beri ilgilendiğim konular bunlar benim. Öğrencilerinin bir kısmı bu işlerin ARGE’sini duydukları. İlgi alanındadır. Türk mühendislerinin, Türk okullarından mezun olmuş bu gençlerin sonucunda Baykar, Özdemir Bey çok saygın bir insandı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Baykar’ı gönderdiği ve onun koruyucusu rahmetli Özdemir Bey’in gördüğü saygıyı biz ebeveynleri. Kendilerinden sonra bir de ziyaretine gitti. var.Baykar da dahil olmak üzere ister Türkiye’de ister dünyada herkes baş tacıdır.Siyasi yönetime düşen bu insanların önünü açmaktır.Bu iki Türk’ün kurmuş oldukları şirket de kötülemek doğru değil; Ben kişisel olarak Atatürk Havalimanını tekrar uluslararası havalimanı haline getirmek doğru diye düşünüyorum. Hatta mutabakat anlayışına koyduk. Sayın Kılıçdaroğlu uzay merkezi gideceğini söyledi. Tersine beyin göçü olarak bir anlayış var. Bu da saygıdeğer. Bu Baykar’a karşı olmak değil. İstanbul Havalimanı yanlış yapılan yatırım. Ama çöp olamaz. Paris’e yanlış hatırlamıyorsam 70 ya da 50 milyon turist geliyor idi. Sadece İstanbul’a böyle turist getirdiğinizi düşünün bütün havalimanlarına ihtiyaç var.

“KAYNAĞI BELLİ YATIRIM YAPACAK BİR PARADAN BAHSEDİYOR SAYIN KILIÇDAROĞLU. HERKESİN BİLDİĞİ YOL BU”

Ekonominin patronu güvendir. Kaynağı belli para için temiz paradır, o para yatırıma gelir. Yerli para da dahil olmak üzere yatırıma giden her para yargısının bağımsızlığını bekler. Kuralların genel ilanlarını bekler. Kısaca üstün olduğu, denge ve ölçüm ölçülerinin bulunduğu tam ve kamil demokrasinin kontrolünün yer ister. Belli bir yatırım kaynağı yapacak bir paradan almayı sayın Kılıçdaroğlu. Herkese ulaşmak yol bu.

“‘İKİNCİ TURA KALACAK BİZ ALACAĞIZ’ DİYEN AK PARTİ ZATEN KAYBETMİŞTİR”

Çok samimiyetle bir şey ister. ‘İkinci tura kalacak biz olmayacağız’ diyen bir AK Parti zaten kaybetmiştir. Bu dendi mi bugüne kadar? İkinci tura kalıp kalmayacağı 10 gün kala net şekilde görülüyor. Ama benim sahada gardiyanları sınırlaması gereken yerler çılgınca alkışlıyor. Bir oy Kemal’e bir oy Meral’e diyorum. Bu çok tuttu. Böyle bir sistem birinci turda alınabileceğine. Çalıştıkları yerlerdeki kısıtlamalar. Meclis’i de alacağımıza. 300’ün üzerine. Hayalimiz 400 falan. 300’ü geçeceğimize samimiyetle gideceğiz. 95 seçimleri gibi olacak. Bu inancım benim. Hatta bazılarıyla iddiaya göre. Hayalim birinci İYİ Parti’nin olması. AK Parti’nin seçmelerinden daha fazla biz çocuğu alacağız. Kemal Bey’in buluşmasına samimiyetle gideceğim.”

Amerika Birleşik Devletleri Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Sarayı İYİ Parti Güncel Haberler

Yorum yapın