AKŞENER TÜRKİYE’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN TARİHİ BİR SEÇİM OLACAK

İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener, 14 Mayıs‘ta yapılacak seçimin, kişiler arasındaki rekabetin seçimini yapamayacağını belirten, türkiye‘nin kaderini sona erdirme tarihi bir seçim olacak. Çünkü bugün bir tarafta seçim kazanmak uğruna çocukların istismarı, öldürme, tacizi, tecavüzü reva görenler var, diğer taraf ise kadınlar, avrupalılar ve gençlerin mülkiyetini koruyup, isteyenler var dedi.

İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener, Ramazan Bayramı…, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’da depremzedelerle bir araya geldi. Akşener, ‘Halil İbrahim Sofrası Buluşmaları’ programı kapsamında Çilesiz Mahallesi’nde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çevredeki konteyner alanı bölgesi halkla kahvaltı yaptı.

Akşener’in yaptığı konuşmada, 6 Şubat’ta yakın tarihin en büyük acılarından yaşandığını belirterek, Hepimizi, derinden yaralayan büyük bir felaketi, hep birlikte göğüsledik. Yaralarımızı birlikte sardık. Yardım isteyenlerin yardımına birlikte koştuk. Çaresisiz kalanlara bakımı birlikte aradık. Bildiğimiz ki felaketin hatıralarından ne hafızamızdan, ne de kalbimizden silinmeyecek. Memleketimizi yasa boğan, o büyük acıyı tüm türkiye‘nin kulaklarını çınlatan, o feryatları asla unutmayacağız. Elbette ki acının asıl sahibi sizlersiniz. çocuklarımızın can kayıpları değişkendir. Kaybedilen evler, iş yerleri, birikimler var. Hatıralar, anılar var. Kaybolan çok şey var. Ancak tüm bunlara rağmen millet olarak bizim mayamızda kardeşlik, dayanışma, zor günler kenetlenme var. Toplu vuran, sinmeyen ve asla yılmayan yüreklerimiz var. Bizleri bugün bu mübarek bayram sofrasında buluşturan bir güç var diye konuştu.

’15 MAYIS SABAHI TEK ADAM REJİMİ TARİH OLACAK’

Benim, Meral Akşener olarak, türkiye‘ye dair bir hayalim vardı diyen Akşener, sözlerini sürdürdü

21 yıldır bitmeyen bir kısır döngü içinde insanlarımızı birbirimizin karşısına dikerek, koltuklarını çalışanlara karşı bir hayalim vardı. Manevi değerlerimizi tartışmaya gittiğimizde siyaset yaptığımız zannedenlere karşı bir hayalim vardı. çiftleri kutuplaşmaya sürükleyen bu düzeni bitirecek bir hayalim vardı. O hayalim de işte bugün hep birlikte buluştuğumuz bu bayram sofrasıydı. Şimdi gözlerinizi kapatın ve bir ev düşünün. Derdin, kederin, hüznün kırılmadığı bir ev. Kavganın, gerilimin, tartışmanın olmadığı bir ev. Derin bir sessizliğin değil, neşe dolu kahkahaların yankılandığı bir ev. Birbirini dinleyen, anlayan, konuşan insanlarla dolu bir ev. Mutfağında bolluk, sofrasında bereket olan bir ev. Herkesin oturduğu o sofraya eşit ulaşan, yemeğini eşit paylaşan, yetiştiren eşit bölüşen bir ev. İşte 14 Mayıs ile birlikte Türkiye hepimiz için böyle bir ev olacak. Tüm karabulutlar artık kaybolacak. Yıllardır mahkum olduğumuzda huzursuzluk hissi artık son buluyor. İçimizi ferahlatan yepyeni bir güneş doğacak ve tüm Türkiye baharına kavuşacak. Çünkü 15 Mayıs’ın şafağında doğan güneşle birlikte beton blokların ardına saklanan ahlaksızlık tarih olacak. İmar aflarının sığınan iş bilmezlik tarih olacak. ‘Kader bitkisi’ olarak pazarlanan sorumsuzluk tarih olacak ve Türkiye tarihi yazacak. 15 Mayıs’ın şafağında doğan güneşle birlikte ikramları, açlığa mahkum olan adaletsizlik tarih olacak. Gençlerimizi, susturmaya çalışan korkaklık tarih olacak. Kadınları ölüme terk eden vicdansızlık tarihi olacak ve Türkiye tarihi yazacak. 15 Mayıs’ın şafağında doğan güneşle birlikte cihazın içine hapsedildiği, tek adam sistemi tarih olacak. Rant sevdası, birleşme, yolsuzluk tarihi olacak. Küfre, tehdide, baskıya dayalı yönetim anlayışı tarih olacak ve Türkiye tarihini yazacak.

‘SİNAN ATEŞ’İN KATİLLERİNE, GÖZ YUMANLAR VAR’

Akşener, seçiminin, kişiler arasındaki rekabetin seçim olmayacağını ifade ederek, Türkiye’nin kaderini tarihi bir seçim olacak. Çünkü bugün bir tarafta seçim kazanmak uğruna çocukları, tacizi, cinayeti, tacizi, tecavüzü reva görenler var. Diğer taraf ise kadınları, gençleri ve gençlerin yollarını, yollarını, koruyup isteyenler var. Bugün bir taraf hırslarının gölgesindeki kararlarla ekonomiden eğitime, hukuktan sağlığa hemen her saha, icrai krizler yumağına sokan beceriksizlik abideleri var. Diğer tarafta ise merkezin ve bilimin gördüğü krizleri gizlemeye değil, çözmeye talip olan, işinin ehli, liyakatli kadrolar var. Bugün bir taraf başkentin göbeğinde yaşananlar, alçak bir cinayete, Sinan Ateş’in katillerine, göz yumanlar var. Diğer tarafta ise Sinan Ateş’i unutacak, unutulmayacak ve katılanlardan de teker teker, hesap soracak olanlar var diye konuştu.

‘MİLLETİMİZ GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN EN DOĞRU KARARI VERECEK’

14 Mayıs’ta sandığa gidenlerin güçlü Türkiye için karar verecekleri Akşener, Milletimizin nüfus cüzdanına muhteşem bir Türkiye için en doğru kararı verecek. Milletimiz mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmenin güvenliğini sağlamak için alan adil bir Türkiye için en doğru kararı verecek. Milletimizin kaliteli bir eğitime kavuştuğu unsurlar bir Türkiye için en doğru kararı verecek. Milletimizin kendi bünyesine yetebilen güçlü bir Türkiye için en doğru kararı verecek. Milletimiz İYİ Parti’yi birinci parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Cumhurbaşkanı yapacak dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Meral Akşener İYİ Parti 14 Mayıs Türkiye Güncel Haberler

Yorum yapın