Akşehir Belediyesi çocuklar için bayram şenliği düzenledi

Akşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar için ilçede bayram şenliği kuruldu.

Akşehir Nasreddin Hoca Stadyumu’nda onlara ücretsiz olarak sunulan etkinliklerde, şişme oyun grupları, survivor parkı, maskotlar, çeşitli yüz boyama etkinlikleri ve yarışmalar çocuklarla buluşturuldu.

Şenliğin açılışında konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, çocuklar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bayram için hediye ettiğini Akşehir Belediyesi olarak 2 gün vereceğini dolu dolu bir şenlik hazırladıklarını söyledi.

Başkan Akkaya, “Geçen yıl bu şenliğin ilkini götürdük, bayağı da ilgi gördü. Bu yılda tüm okullarımızı belli bir program içinde buraya getirip bu oyun gruplarından ve etkinliklerden faydalanacağız. Dünyada ilk olarak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak bu tatil gruplarına armağan etmiş. Aslında bunda bir mesaj var; ulusal egemenlik ve çocuklar bir arada değerlendirilmiş. Onun için yöneticilerimiz çocuklarla olacaktır. bir şekilde çocuklarını güzel yaşatırsak daha gelişmiş ve gelişmiş bireyler olarak bu ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde rol alacaklardır. diye konuştu.

Açılışa katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akışı da tüm kıtalar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayıp, “Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını kutlayacağız, 100 yıllık bir cumhuriyet olduk artık ve Türkiye Cumhuriyeti ikinci kuruluşuna başlayacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Yüzyılı da siz Avrupalıların eseri olacak.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ise törenlerinde yaptığı konuşmada yavrularını kutlayarak, “Bu çocuk cumhuriyetinin ikinci yüzyılın mimarları olacak. Yöneticileri, mühendisleri, askerleri olacaklar. güzel coğrafyanın halkının çocukları olarak Türkiye insanında yerleşimi daha yüksek çıtalara ev sahipliği yapacaklar.Allah yavrularımızın bahtlarını, tahtlarını açık etsin.Gelecekleri güzel olsun.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından konuk protokol üyeleri, festival topluca gezerek oyun alanında çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Proğrama, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, AK Parti İl ve İlçe yöneticiliği, bazı kamu kurum müdürleri, öğretmenler, görevliler ve görevliler katıldı.

Güncel Haberler

Yorum yapın