Aksaray’da ‘Macera ve Aksiyon Parkı’ Hizmete Açıldı

Aksaray‘da ‘Macera ve Aksiyon Parkı’ bugün hizmete açıldı

AKSARAY – Aksaray Belediyesi tarafından Kılıçaslan Parkı’nda inşa edilen Macera ve Aksiyon Parkı bugün hizmete açıldı.

Aksaray Belediyesi tarafından çalışmaları tamamlanan Macera ve Aksiyon Parkı Kılıçaslan Parkı içerisinde açıldı. Açıldığı günlerde kadınların ve gençlerin akın ettiği park büyük beğeni topladı. Birbirinden güzel ve bir o kadar da adrenalin içerikli macera parkına gelen çocuk ve boşaltma eğlencenin tadını çıkardı. Parkın açılışında konuşan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer“Aksaray boyu göreve geldiğimiz bugüne kadar birbirinden renkli ve eğlenceli birçok park yaptık. Özellikle yeşil alanlar ve parklara önem verdik. Yeniden yeşil Aksaray mottosuyla 120 binden fazla ağaç toprakla buluşturduk. Hedefimiz 200 bin ağaca ulaşmak. parkımıza hizmete açıyoruz” dedi.

Konuşmasının devamında macera bahçesi hakkında ayrıntılı bilgileri aktaran Başkan Dinçer, “Macera parkımızı gençlerin, gençlerin ve yetişkinlerin enerjilerini atabileceği, stresten uzaklaşabileceği, adrenalin tutkunlarının ciddi ve eğlenerek kullanılabilir nitelikte tasarladık. Parkımız toplam 8 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Gençlerimizin ilgi ile çıktığı parkımızın içinde birbirinden farklı oyun alanlarına sahip” kullanımları kullanıldı. Aksaray’da pek çok parkın şehre kazandırıldığını söyleyen Başkan Dinçer, “Kalanlar Millet Bahçesi, Fatih Millet Bahçesi, Tacin 2. Etap, Gülümse Park Şehit Eren Bülbül Parkı başta olmak üzere 30’un üzerinde parkı şehrimize kazandırdık. Macera park ise birçok büyük şehirde yer alan özellikle gençlerin stres ve deşarj olacakları eğlence mekanları arasında yer alıyor.

Macera Park’ın içinde, iki katlı 24 oyunlu ip parkuru, 15 metrelik etkinlik kulesi, etkinlik kulesi üzerinde 70 metrelik zipline, serbest iniş oyun alanı, kader atlayışı oyun alanı, tırmanma duvarı, ip parkuruna giriş platformu, tek hat çift yön zipline (360 metreye 347 metre), 12 metre dev işi, Survivor parkuru (10+10 oyunlu), file zıplama (50+50metre), File muhafazaları ip parkuru ve salto trambolinin yerlerine götürüldükleri Başkan Diçer, “Parkımızın tüm güvenlik testlerini geçmişte geçtik. Gayet eğlenceli heyecan verici bu parkımız diğer sosyal donatı alanlarımız gibi sevilerek götürülünü umut ediyorum.

Vatandaşlar ise Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Dinçer ve protokol üyeleri tarafından parkın açılış konuşması yapıldı.

Aksaray Belediyesi Evren Dinçer Aksaray Yaşam Haberler

Yorum yapın