Akciğer kanseri teşhisi konulan Armağan Çağlayan 4,5 saatlik ameliyat sonrası taburcu oldu

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir kitle tespit edildiğini söyleyen başarılı yapımcı Armağan Çağlayan4,5 saat süren bir operasyon başardı. Hastanedeki tedavisi tamamlanan ünlü isim, yaşadıklarını anlattı.

Yaşadığı sağlık yürüttüğü basın mensuplarına açıklamalarında bulunan Çağlayan, martı yaptırdığı kontrollerde daha önce 3 milimetre olan kitlenin 16 milimetreye ulaştığını öğrendiğini söyledi. Bu sonuca itiraz etmeyi dile getiren Çağlayan, şöyle konuştu: “Gerçekten erken teşhis hayat kurtarıyormuş. 6 ay sonra gelmiş olsam belki farklı bir tablo olacaktı. Hocalarımızın dikkati çok önemliydi. Görecek bizim, yiyecek paketimiz varmış. çekmekten çektim.Başkasının başına gelince ‘ölecek’ diyoruz ama insanın kendi başına gelince böyle olmuyormuş.Yoğun bakımda güzellerim anı oldu.Doğruun, muayene koyan ekibe karar teslim olmak bilinen kararı verdim.”

Akciğer kanseri muayenesi konulan Armağan Çağlayan, İzmir'de ameliyat edildi

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Merda Erdemir Işık ise röntgende bulunduğu zor bir lokasyonda olan küçük boyutlu bir kitleyi tomografide tespit ettiklerini söyledi. Tetkiklerin ardından gerekli tedaviye başladıklarını ifade eden Işık, “Çok uyumlu gittikleri bize, ne dersek yerine getirdi. Hocalarımızın şifalı ellerinde hem tanı hem de tedaviyi tamamladık” kullandı.

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Özgür Samancılar da bu tür vakalarda teşhisin önemli olduğunu dile getirdi. Ameliyatı kapalı ikamet vurgulayan Samancılar, “Kendisi gayet iyi. Armağan Bey artık sigarayı bırakacak. Akciğer kapasitesinin eski durumuna gelmesi bir süre zaman alacak. En önemli şey sigara. Akciğer kondisyonunu koruması için çok önemli, özellikle ameliyat sonrası. konuştu.

Akciğer kanseri muayenesi konulan Armağan Çağlayan, İzmir'de ameliyat edildi

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kutsal Turhan ise Armağan Çağlayan’da erken evre beyin tümörü saptadıklarını ifade etti. Hasta lenf bezlerinin sonuçlarının temiz geldiğini aktaran Turhan, “Ameliyatı kapattık, hem çok erken dönemde kalkmış oldu, yaraları daha çabuk iyileşecek, günlük hayata daha çabuk katılacak. Bu ameliyattan başarı beklentimiz en erken evrende çok yüksek daha. sağlıklı olarak konut devam edecek” şeklinde konuştu.

Armağan Çağlayan Ameliyat Çağlayan İzmir Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın