Ahmet Mümtaz Taylan, ünlü konuklarına her hafta haberlere konu olmuş insan hikayelerini görüp onların yaşadıklarıyla “Sen olsan ne yapardın?” diyor. Konuklar yaşanmış hikayelerle empati kurarken, bambaşka hayatlar, bambaşka gerçekler ve onların bilmediğimiz yönleri ortaya çıkıyor. Yapımcılığını BBO Yapım’ın gerçekleştirdiği ve gerçek yaşam öykülerinin paylaşıldığı programın bu haftaki konuğu oyuncu Eser Yenenler oldu.  Çocuklarla beraber bir sorun daha yaratan bir çocuğa dönüştüm…  Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Nasıl bir baba olduğunu düşünüyorsun” sorusuna Eser Yenenler “Nasıl bir baba olduğuma çocuklarım karar verecek ama, biraz baba gibi değil de biraz çocuk gibiyim evde. Üçüncü kardeş gibiyim, o biraz Berfu’ya zorluk yaratan bir şey, ama o üçümüze de bakıyor. Ben babalığı daha babacan bir şey zannediyordum, değilmiş. Oğlanlarla şımarmak, onlar olunca kendimi olgun babacan biri zannederken hiç olmadığımı, naz yapan, gel diyen, oyna dediğinde oynamıycam ya falan yapan, bir sorun daha yaratan bir çocuğa dönüştüm, anlamadım yani… Gerçekten hayat beni oraya getirdi, yapmam gerekeni biliyorum ama yapamıyorum bazen, o anlarda da çocuklaşıyorum” diyerek ilginç yanıtlar verdi.  6 yaşındayken babası vefat eden Eser Yenenler’e Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Babacığınla ilgili bir şeyler hatırlıyor musun” sorusunu yöneltince, Yenenler’in duygusal yanıtları da şöyle oldu: “Duygulu bir durum hatırlamıyorum. Ablamlar benden 8-9 yaş büyüktü, onların yüzme yarışlarına geliyormuş, ben baba kavramını kaybettim. Erkek olmandan dolayı ‘evin erkeği sensin’le büyütülüyorsun o dönemde, o da ağır sorumluluktu. Herkes ağlarken ben ‘tamam şimdi ne yapmak lazım’ diye bir küçük adama dönüştüm. Baba gitti, disiplin figürü yok, ya kendini çok kaybediyorsun, ya da hiç kaybetmiyorsun. Ben hiç kaybetmeden, aşırılık yapmadan, dolayısıyla çocukluk yaşamadan ciddi bir hayat yaşadım. Çocuklarımla çocuk olmam, Berfu’nun bana bakmasının nedeni de bu. Baba ol diyo, bilmiyorum ki nasıl baba olunur. 

Ahmet Mümtaz Taylan, ünlü hayatına her hafta haberlere konu olmuş insan hikayelerini yaşadıklarıyla “Sen olsan ne yapardın?” diyor. Konuklar yaşanmış hikayelerle empati kurarken, farklı hayatlar, farklı gerçekler ve bildiklerimiz ortaya çıkıyor.

Yapımcılığını BBO Yapım’ın yaşadığı ve gerçek yaşam öykülerinin paylaşıldığı programdaki bu haftaki konuğu oyuncu Eser Yenenler oldu.

Ahmet Mumtaz Taylan unlu konuklarina her hafta haberlere konu olmus

Çocuklarla beraber bir sorun daha oluşturmaya bir çocuğa dönüştüm…

Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Nasıl bir baba olduğunu” sorusuna Eser Yenenler “Nasıl bir baba olduğuma çocuklarım verecek ama, biraz baba gibi değil de biraz çocuk gibiyim evde. Üçüncü kardeş gibiyim, o biraz Berfu’ya meydan okuyan bir şey, ama Ben babalığı daha babacan bir şey zannediyordum, değilmiş. yani… gerçekten hayat beni oraya getirdi, yapılması gerekeni öğrenemiyor ama yapamıyorum bazen, o anlarda da çocuklaşıyorum” diyerek ilginç yanıtlar verdi.

1681196660 752 Ahmet Mumtaz Taylan unlu konuklarina her hafta haberlere konu olmus

6 yaşında babası vefat eden Eser Yenenler’e Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Babacığınla ilgili bir eşyalarını kullanıyorsun” yöneltince, Yenenler’in duygusal tepkileri da şöyle oldu: “Duygulu bir durum ortaya çıkması. Yarışlarına geliyormuş, ben baba konseptini kaybettim.Erkek olmandan dolayı ‘evin erkeği sensin’le büyütüyorsun o dönemde, o da ağır sorumluluktu.Herkes ağlarken ben ‘tamam buraya ne yapmak lazım’ diye bir küçük adama dönüştüm. kendini çok çocuklarından, ya da hiç kaybetmiyorsun.

Yorum yapın