Afyonkarahisar’da 2. Baba-Çocuk Kampı Devam Ediyor

Afyonkarahisar’da Valilik, Belediye ile Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde düzenlenen “2. Baba- çocuk Kampı” devam ediyor.

Etkinliğe kayıt yaptıran yaklaşık 250 aile, Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’ndeki termal altyapıya sahip Uluslararası Kamp Karavan Alanı’nda çadırlarını kurdu.

Kahvaltılarını yapan baba ve çocuklar, alan sportif etkinlikler ile frizbi, survivor, kule, bataklı, arşimet, ben bilirim, tangram, saka, düz, kanal, rota ve nostaljik oyunlar oynadı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke de kampı ziyaret ederek, baba ve Avrupa oyunlarına katıldı.

Zeybek, gazetecilere yapacağını, ikincisini düzenlediklerini gerçekleştirmeye yoğun bir şekilde yürüttüğünü söyledi.

Çocukların mutluluğunu görmenin en büyük kazanç olduğunu dile getiren Zeybek, “Çocuklarımızın cıvıl cıvıl. Alınan ücretin tamamı da Kızılay ve AFAD kurulmasıyla depremzedelerimize bağışlandı.” dedi.

Yurdunuseven de Afyonkarahisar Belediyesinin yürüttüğü etkinliklerin kentin tanıtımına katkı sağlamaya çalışacağını vurguladı.

Akülke, baba ve çocuk kampının ilerleyen yıllarda daha çok buluşmalı gerçekleşmesi ve rekor kıracak bir organizasyon olması için çalışacaklarını ifade etti.

Etkinlik kapsamında gün içinde Frigya gezisi yapılacak, ikramlar sonrası gece açık hava sineması izlenecek.

Anadolu Motor Karahisar Çocuk Baba Spor Haberler

Yorum yapın