Adana’da apartmanın enkazında can veren 5 kişilik aile Konya’da acı veda

– Adana’da apartmanın enkazında can veren 5 kişilik aile Konya’da acı veda

KONYA – Kahramanmaraş merkezinden meydana gelen iki büyük depremde Adana’da kalanları apartmanın yıkılması sonucu enkaz altında can veren Cumhuriyet Savcısı, öğretmen eşi ve ailelerinin 3 çocuğu memleketleri Konya’nın Hüyük ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Adana’da savcı olarak görev yapan Yusuf Başlar (42), öğretmen eşi Fatma Başlar ve çocukları Büşra, Atıf ve Defne Başlar, Yurt Mahallesi’ndeki Ekim Apartmanı’nın depremde tamamen yıkılması sonucu enkaz altında kaldı. Apartmanın sonlarından cansız bedenleri seçilen anne, baba ve 3 çocuğunun cenazeleri memleketleri Konya’ya getirildi. Aile fertleri için Hüyük ilçesine bağlı İmrenler Mahallesi’nde yakınları ve mahalle sakinlerinin katılımıyla cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına, aile yakınları ve mahalle sakinleri katıldı. Depremde hayatını kaybeden aile fertlerinin yakınları cenazeler mezarlığa taşırken gözyaşlarını tutamadı. Aile fertleri mezarlıkta yan yana tanımlandı.

İmrenler Mahallesi sakinlerinden Dursun Şenönder, depremde enkaz altında can veren ailenin yakınları olduğunu belirterek, “Bunlar bizim köylümüz, yakınımız. Adana’da oturuyorlardı. Depremde enkaz altında kaldılar. Çok üzüntülüyüz” diye konuştu.

Öte yandan, Adana’daki yıkılan bina binalarının konutları cephesi ağlayan Gülay Yiğit, yanında, kızı öğretmen Fatma Başlar’ın savcı eşi Yusuf Başlar ile bir yıl önce Şanlıurfa’dan Adana’ya yerleşimi ele geçireceğini, apartman bulamadıkları için buraya taşındıklarını belirterek, “Bir hafta önce apartmanın zemininde şişmeler yavrular oldu. kurtarılmasını istiyorum. Ne olur yardım edin” demişti.

Kahramanmaraş Hüyük Konya Adana Güncel Haberler

Yorum yapın