Adana’da 528 ve 327 metrelik tünellerle konforlu yolculuk başladı

Adana’da 528 ve 327 metrelik tünellerle konforlu yolculuklara başladı

ADANA – Adana’nın Kozan ilçesi ile Kayseri arasını 105 kilometreye düşürecek olan karayolu 528 ve 327 metrelik iki tünel ekranına kullanıma sunuldu. Yolu kullanmaya başlayan yolcular, 20 gösterim mesafesinin tünellerle 5 dakikaya düşmesi ile garantili bir yolculukları yaşadıklarını ifade etti.

Adana’nın Kozan’ın ilçesi ile Kayseri’yi birbirine bağlayan 105 kilometrelik Mansurlu yolunda 528 metre ve 327 metrelik iki tünelin yapımı tamamlandı. Bağlantı yolu ve tüneller sayesinde Kozan ile Kayseri arasının 2,5 saate düşmesinin beklendiği kaydedildi. İki tünelin bitirilmesinin ardından kullanıcı kullanımına açıldı. Tünellerin hizmete kazandırılması ile ulaşımda büyük kolaylıkları kaydettikten sonra, 20 zorlu güzergahın 5 elden geçirilmiş bir bitişini kaydetti. Bölge sakinlerinden Yasin Avcı, “Burada zeminden kaynaklı sıkıntılar vardı. İnşallah insanlarımız kazasız belasız yükler kullanır, devletimiz sağolsun” dedi.

Burhaniye’den Adana’ya geldiğini aktaran Mustafa Demirbağ ise, “Tüneller mükemmel oldu. Seneler gelip giderdik. Burası açıldıktan sonra rahata kavuştuk. Bizim için çok mükemmel” diye konuştu.

Öte yandan Kozan-Mansurlu güzergahında yol yapım ekibinin devam ettiği kaydedilmiştir.

Güncel Haberler

Yorum yapın