ABD’nin iki yüzlülüğü! Besledikleri PKK/PYD’nin Türkiye’de sivilleri hedef almasını kınadılar

Gaziantep‘in Karkamış ilçesinde terör örgütü YPG/PKK tarafından Suriye’nin kuzeyinden 5 roket atıldı. Roketler ilçe merkezindeki 1 lise, iki ev ve Karkamış Sınır Kapısı’ndaki bir tıra isabet etti. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken 10 kişi de yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığından, terör örgütü PKK/YPG’nin sınır hattındaki saldırılarına ilişkin, “TSK, saldırılara misliyle karşılık veriyor. Okulları dahi hedef alma alçaklığını gösteren hainlerden yaptıklarının hesabı soruldu, sorulmaya devam ediyor.” ifadeleri şiddet. Karkamış’ın ardından Öncüpınar sınır bölgesini hedef alan teröristler, bölgeye 3 roket daha attı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Gaziantep’in Karkamış ilçesine, Suriye’nin Ayn el-Arab bölgesi PKK/YPG’li teröristlerce düzenlenen saldırıyı kınadı. Büyükelçiliğin Twitter’daki hesabından yapılandırılan, “ABD’nin Türkiye’deki kısıtlama temsilcisi olarak, bugün Karkamış’ta 3 masum insanın hayatını kaybetmesinden dolayı yas tutan Türk halkına katılıyoruz. Bu kitleyi ve haklı olarak görülemeyecek saldırıyı güçlü bir şekilde kınıyoruz” denildi.

ABD Büyükelçiliği'nden Karkamış'taki son kınama

Öte yandan hain saldırı sonrası bölgeye giden ve değerlendirmelerde bulunan dairelerde Bakan Süleyman Soylu ise “Okullarımıza da bir saldırımız oldu. Okulun hemen bahçe duvarının yanında bir düşüm söz konusu oldu. Evlere isabet etmek suretiyle de saldırıya devam etti. . Onu da 5 aylık bebeğiyle yaşatmaya çalışılıyor. İnşallah o bebek de hayata tutunur” ifadesini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Tam Gemi Şok Denemeleri Gaziantep Suriye Ankara Politika Güncel Haberler

Yorum yapın